Başladığı gibi bitirdi

Formula 1'de sezonun 12. randevusu olan Almanya Grand Prix'sinde yarışa ilk sırada başlayan Kolombiyalı Juan Pablo Montoya, inanılmaz bir performansla bütün rakiplerine fark attı ve çok rahat bir birinciliğe ulaştı.

HOCKENHEIM - Formula 1'de sezonun 12. randevusu olan Almanya Grand Prix'sinde yarışa ilk sırada başlayan Kolombiyalı Juan Pablo Montoya, inanılmaz bir performansla bütün rakiplerine fark attı ve çok rahat bir birinciliğe ulaştı. Yarışı ikinci bitiren David Coulthard'a bile bir dakikanın üzerinde fark yapan Montoya, zaferinin keyfini şampanyayla çıkardıktan sonra "Muhteşem bir hafta sonuydu. Doğru lastikleri seçmemiz bizi başarıya ulaştırdı. Startta takım arkadaşım Ralf'a ne olduğunu göremedim. Ancak daha sonra sürekli aynı hızı korumaya çalışarak arayı açtım. Sezonun bitmesine dört yarış kaldı, artık her şey olabilir" dedi. Almanya'da üçüncü sırayı Renault'nun İtalyan sürücüsü Jarno Trulli aldı.
Hockenheim Pisti'ndeki yarışın ilk virajında Kimi Raikkonen, Rubens Barrichello'yu geçmeye çalışırken, o sırada içeriden dışarı doğru savrulan Ralf Schumacher'in de hamlesiyle üç otomobil birbirine girdi. Bu kazayla daha ilk metrelerde beş pilot yarış dışı kalırken (Ralf Schumacher, Barrichello, Raikkonen, Firman ve Frentzen), startta sekizinci sırada olan Fernando Alonso bir anda üçüncülüğe fırladı. Michael Schumacher de dördüncülüğe yerleşerek avantaj sağladı.
Schumi'nin şanssızlığı
İyi bir yarış çıkararak, önce Alonso'yu, daha sonra da Trulli'yi geride bırakmayı başaran Michael Schumacher, finiş çizgisini Montoya'nın ardından ikinci sırada geçmeye hazırlanırken, bitime dört tur kala sol arka lastiği patladı. Bu şanssızlıkla pite girmek zorunda kalan ve büyük zaman kaybına uğrayan şampiyona lideri, yarışı ancak yedinci sırada tamamlayabildi.
Schumacher'in talihsizliği, McLaren pilotu David Coulthard'ı ikinciliğe taşırken, Renault'nun iki pilotu Trulli ve Alonso peşpeşe üçüncü ve dördüncü sıraları aldılar. Hockenheim'dan beşinci sırada ayrılan isim ise Toyota pilotu Olivier Panis oldu. Bu yıl müthiş bir çekişmeye sahne olan Formula 1'de sezonun 13. yarışı üç hafta sonra Budapeşte'nin Hungaroring Pisti'nde koşulacak. (Spor Servisi)