"Başlangıcı G.Saray ile yapacağız"

"Başlangıcı G.Saray ile yapacağız"
"Başlangıcı G.Saray ile yapacağız"
Bursaspor Teknik Direktörü Christoph Daum, yeşil-beyazlı kulübün resmi televizyonu Bursaspor TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

BURSA (DHA) - Christoph Daum, Bursa'yı daha önceden tanıdığını belirterek, " Türkiye 'nin en önemli şehirlerinden biri. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Mükemmel taraftarları var. Onlarla birlikte çok iyi şeyler yapmaya geldik. Yönetimimiz bize çok iyi bir takım teslim etti. Takımı gördüm. Onlar Bursaspor için herşeyini verecektir. Çalıştığımız zaman da bunların karşılığını alacağız" dedi.

Bursaspor'da 5 yıllık gelenek bitti


"YABANCILAR KALİTELİ"

Yapılan yabancı transferlerin kaliteli futbolcular olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Yabancıların hepsi kaliteli transferler. Frey, çok tecrübeli bir kaleci. Kendi kalesine gol atan Civelli, maçın geneline bakıldığında hatasız oynadı. Herşeyini ortaya koydu. Taiwo, Türkiye'nin en iyi sol beki olabilir. Çok daha iyi yerlere gelceğine inanıyoruz. Şamil, garanti oynayan ve takımı çok iyi organize edebilen bir oyuncu. Orta sahada çok konuşuyor. Bu yönleri artı. Yasin ise idmanlarda gördüğümüz kadarıyla istekli bir futbolcu. Çalıştığı zaman bizim için önemli bir futbolcu olabilir. Pablo Batalla'nın mükemmel derecede taktik bilgisi yüksek. Teknik kapasitesi de yüksek bir futbolcu. Sürpriz toplarla takımı oynatabiliyor. Onu beyin olarak görevlendirmemiz gerekiyor. Kalitesi tartışılmaz. Gol bölgelerinde çok etkili. Batalla'yı o noktalara taşımak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"ONLARDAKİ ARZUYU GÖRDÜM"

Bursaspor'a Avrupa kupalarına katılmak için geldiğini söyleyen Daum, "Yönetimle ilk görüştüğümüzde onlarda o arzuyu, isteği gördüm. Bursaspor kesinlikle Avrupa Kupaları'nda olması gereken bir takım. Taraftar da bunlara layık. Bu enerjiyi orada gördüm. Buraya Avrupa Kupaları'na katılmak için geldim. Taraftarlarımız da bunu arzuluyor. Bu bizim hepimizin hedefi. Biz birlikte, hepberaber, yönetimiz, teknik heyet, taraftarlarımızla bu hedefe çok çalışarak ulaşacağımıza inanıyorum" şeklinde konuştu.

"LAYIK OLDUĞU YERE GETİRECEĞİZ"

Daum, "Yönetimimiz çok yeni. Teknik heyet yeni. Sabıra ihtiyacımız var. Sabırlı olursak göreceğiz ki Bursaspor'u layık olduğu yere getireceğiz. Taraftarlar bizim arkamızda olduğu zaman duvar gibi olur. Biz onlarla birlikte birşeyler yapabiliriz. Öyle bir yere gelmek istiyoruz ki, deplasmana çıkıldığı zaman rakip, 'Bu hafta çok zor. Bursaspor deplasmanındayız' demelerini istiyoruz. Buraya gelen her takıma çok zor olmalı. Sözlerle tabii ki olmaz. Biz futbolcularla çalışarak belirli bir yere gelebiliriz" diye konuştu.

Daum'a 'Sağlam' karşılama


"AKTİF OLMALIYIZ"

Takımla konuştuğunu belirten başarılı teknik adam, "Defansif taktiksel olarak disiplinli oynadık. 10'uncu dakikada Pinto'nun pozisyonu vardı ve öne geçebilirdik. Yediğimiz golden sonra da aslında oyunu çevirebilirdik. Biz daha fazla atak yapabilirdik. Dünkü maçta ilk devrede çok fazla ileriye çıkışlarda zorlandık. Defansı öne çıkarıp daha baskılı oynamamız gerekirdi. Kurgumuz iyiydi fakat çıkışlarımız iyi değildi. Önde doğru basmamız gerekiyor. Biz aktif olmalıyız. Bu sabah takıma şunu dedim; "Galibiyette herşey iyidir diye bir şey yok. Mağlubiyette de herşey kötü olmaz. Pozitif olayları ön plana çıkarabilmelisiniz" şeklinde konuştu.

"DEFANS KURGUSU KUVVETLİ OLMALI"

Sistem olarak defans kurgusunun çok kuvvetli olması gerektiğini belirten Daum, "Sağbek ve solbeklerimiz çok iyi çıkması gerekiyor. Defans bloğunun önünde olan iki orta saha oyuncumuz defansif yönünü kuracak ve oyunu açışlarımızda ileriye katkıyı sağlayacak. Forvetin arkasında oynayan futbolcu, oyunu tamamen ofansif yönünde yönetmeli. İleride oynayan arkadaşlar da çok süratli olmalı. Oyunu biz kontrol etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

"KATKI SAĞLAYACAK FUTBOLCULARA İHTİYACIMIZ VAR"

Tecrübeli teknik adam, "Geleli 5 gün oldu. O yüzden kesin karar vermek için erken. Tabii ki yönetimimiz başta olmak üzere, biz teknik heyet olarak takım içine nereye transfer yapabiliriz onu düşünüyoruz. 5 gün içinde takımı tanıdım. Kesin karar veremem. Nerede transfer yapabiliriz. bize nasıl katkı sağlar o yönde çalışıyoruz. 6 yabancı sayısını da gözardı edemeyiz. Transfere baktığımızda Türk futbolculara bakıyoruz. Alt yapıdan da kendini gösterecek futbolculara zaman zaman şans vereceğiz. Mevcut futbolculardan üstüne koyacak futbolcu transfer etmek istiyoruz. Aynı seviyedeki futbolcuları değil. Bize katkı sağlamalı" diye konuştu.

"RAKİPLER BURSA'DA KOLAY MAÇ ALAMAYACAK"

Eskişehirspor maçı sonrası Galatasaray karşılaşması ile ilgili yaptığı açıklamaya değinen Daum, "Böyle mağlubiyetlerden sonra üzüntü içinde bazen söylenen kelimeler olabiliyor. 'Bunu söylememiş olsaydım daha iyi olurdu' diyebiliyorsunuz. Biz Bursalıyız, Bursa'da gelen rakibe bunu hissettirmeliyiz. Bunu göstereceğimize inanıyoruz. Tüm rakipler bunu hissedecek. Bursa'da kolay kolay maç alınmayacak. Sahaya çıktığımız zaman ruhumuzu ortaya koyacağız. Bundan herkes emin olabilir. Çok büyük galibiyetlere imza atacağız. Başlangıcı pazar günü yapacağız" dedi.

"İKİ HAFTA İÇİNDE ORTAYA ÇIKAR"

"Bursaspor'da yollarınızı ayırmak istediğiniz bir isim var mı?" sorusuna Daum, "Şu anda bunu söyleyemem. Şu anda öyle bir şey düşünmüyorum. Ama önümüzdeki 2 hafta içinde bazı şeylerin ortaya çıkabileceğini söyleyebilirim. Takımımız için gönderilecek futbolculara o zaman karar verilir. Hem kulübümüz, hem de futbolcu adına en doğru seçimleri yapmak zorundayız" yanıtını verdi.

Ozan İpek ve Bursaspor'a şok