Başöğretmen Atatürk İçin koştular

Başöğretmen Atatürk İçin koştular
Başöğretmen Atatürk İçin koştular
Avcılar sahilde 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel "7'den 70'e Başöğretmen Atatürk Koşusu" yapıldı. Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen koşuya, adına yakışır bir şekilde 7'den 70'e yüzlerce kişi katıldı.

Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği “7’den 70’e Başöğretmen Atatürk Koşusu”na, engelli, çocuk, genç, kadın, öğrenci, öğretmen ve sivil toplum kuruluşlarından 7’den 70’e yoğun bir katılım oldu. Atatürk Evi’nin önünde toplanan katılımcılar, kortej eşliğinde koşunun yapılacağı parkura yürüdüler. Dev Türk Bayrağı eşliğinde coşkuyla yürüyen katılımcılara denizden de tekne ve sandallarda eşlik etti.

Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’nin start vermesi ile başlayan koşuda, yüzlerce kişi 3 kilometrelik parkuru tamamlamak için ter döktü. İstanbul Masterleri Atletizm Kulübü elinde dev Türk Bayrağı ve Atatürk posteri ile koşarak parkuru tamamladı. Türk Bayrağı ve Atatürk Posterinin bitiş noktasına ulaşmasıyla birlikte alanda büyük bir coşku yaşandı.

Koşuda İstanbul Üniversitesi’nden Sinan Hallaç birinci olurken, ikinci Mustafa Balık, üçüncü ise İstanbul Üniversite’sinden Tolga Sezgün oldu. Dereceye giren atletlere Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Avcılar Garnizon Komutanı Soner Çaylak ve Milli Eğitim Müdürü Emin Engin tarafından madalya verildi.

88 YAŞINDA, ATATÜRK İÇİN KOŞTU

Türkiye’nin en yaşlı maratoncusu olan Safder Kartoğlu da yarışmaya katıldı. 5 kıtada 15 maraton koşan Kartoğlu, 3 bin metrelik parkuru başarıyla tamamladı. Koşuda ayrıca, 65 yaşında olan ve Türkiye’de en yaşlı kadın maratoncu unvanına sahip kadın maratoncu Semra Helgülman da yer aldı.

Öte yandan koşunun ardından Avcılar'da yılın öğretmeni olarak belirlenen öğretmenlere onur plaketi verildi.

Organizasyon 10. Yıl marşı ile son buldu.