Batalla'ya kaptanlık onuru

Batalla'ya kaptanlık onuru
Batalla'ya kaptanlık onuru
Vojvodina ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi maçına hazırlanan Bursaspor'da Pablo Batalla, ikinci kaptanlık görevine getirildi.

DHA - Bursaspor, UEFA Avrupa Ligi 3'üncü Ön Eleme Turu'nda oynayacağı Vojvodina maçı hazırlıklarını Özlüce Tesisleri'nde yaptığı antrenmanla sürdürdü.

Teknik direktör Hikmet Karaman nezaretinde gerçekleştirilen antrenman 5'e 2 çalışmayla başladı. Futbolcuların moralli olduğu gözlenen antrenman taktik çalışma ile devam etti. Yeşil beyazlılar idmanı serbest çalışma ile tamamladı. Teknik Direktör Hikmet Karaman taktik idman sırasında futbolcularını sık sık uyardı.

OZAN İKİNCİ MAÇA

Bursaspor'da sakatlığı bulunan Ozan İpek takımdan ayrı fizyoterapist eşliğinde çalıştı. Deplasmanda oynanacak karşılaşmada forma giyemeyecek olan ve tedavisine devam edilen yetenekli futbolcunun Vojvodina ile Bursa'da oynanacak rövanş maçına kadar yetiştirilmek istendiği belirtildi.

Bursaspor, Vojvodina maçı için Salı günü saat 14.45'te Yenişehir'den özel uçakla Sırbistan'ın Belgrad kentine hareket edecek. Yeşil beyazlılar buradan karayoluyla Novi Sad şehrine geçerek Park Novi Sad Hotel'de kampa girecek. Bursaspor son provasını ise Karadjordje Stadyumu'nda yapacak.

İKİNCİ KAPTAN BATALLA

Bursaspor'da kaptanlık pazubandı için önemli değişiklikler yaşandı. Yeşil-beyazlı takımında İbrahim Öztürk'ün birinci kaptanlığı devam ederken, Pablo Martin Batalla ikinci kaptan oldu.

Daha önce ikinci kaptan olan Serdar Aziz'in bu görevi Batalla'yı bırakmak istemesi gerek yönetim gerekse teknik heyet tarafından olumlu karşılandı. Serdar, takımın üçüncü kaptanı olurken, tecrübeli futbolcunun bu jestinin Arjantinli yıldızı oldukça sevindirdiği bildirildi.

RÖVANŞA İSPANYOL HAKEM

Bursa Atatürk Stadı'nda 8 Ağustos Perşembe günü Sırbistan temsilcisi Vojvodina ile oynanacak rövanş karşılaşmasını, İspanya Futbol Federasyonu'ndan Javier Estrada Fernandez yönetecek. Fernandez'in yardımcılıklarını Javier Aguilar Rodriguez ve Francisco Javier Martin Garcia yapacak. Müsabakanın dördüncü hakemi ise Ignacio Iglesias Villanueva olacak.