Batı'da ikinci finalist Dallas

Play-off Batı yarı finalinin son maçında Dallas Mavericks, Sacramento Kings'i 112-99 yenerek, seride durumu 4-3 yaptı ve 1988'den bu yana ilk kez konferans finallerine yükseldi.

DALLAS - Play-off Batı yarı finalinin son maçında Dallas Mavericks, Sacramento Kings'i 112-99 yenerek, seride durumu 4-3 yaptı ve 1988'den bu yana ilk kez konferans finallerine yükseldi. Maçtan sonra çılgın bir sevinç yaşayan Dallas'ta Alman forvet Dirk Nowitzki, 30 sayı ve 19 ribauntla yıldızlaşırken, yedek Nick Van Exel 23 sayı, Kanadalı Steve Nash 18 sayı, 13 asist, 7 ribauntla alkışlandı.
Sacramento'da 19 dakika oyunda kalan Hidayet Türkoğlu, 6 sayı attı, 5 ribaunt aldı, 2 asist, 3 de blok yaptı. Geçen yıl da play-off'un yedinci maçında Los Angeles Lakers'a boyun eğen Sacramento Kings, büyük bir düş kırıklığı yaşıyor. Skorer forvet Chris Webber'in sakatlanmasından sonra şansını önemli ölçüde yitiren California temsilcisinde, Mike Bibby 25 sayı ve 5 asist, Jim Jackson da 24 sayı ve 5 ribauntla oynadı.
Dallas'ın Batı finalindeki rakibi San Antonio Spurs. NBA tarihinde ilk kez iki Teksas takımı Batı finalinde karşı karşıya geliyor. (Spor Servisi)