Batigol'e af tartışılıyor

İtalyan Futbol Disiplin Kurulu'nun, Inter'li Gabriel Batistuta'ya rakibine attığı dirsekten dolayı televizyon görüntülerine dayanılarak verilen iki maçlık cezayı affetmesi tartışmalara neden oldu.

ROMA - İtalyan Futbol Disiplin Kurulu'nun, Inter'li Gabriel Batistuta'ya rakibine attığı dirsekten dolayı televizyon görüntülerine dayanılarak verilen iki maçlık cezayı affetmesi tartışmalara neden oldu. Inter'in itirazı üzerine toplanan 1. ve 2. lig takımlarının bağlı olduğu Lega'nın (Lig Birliği) bir organı olan Futbol Disiplin Kurulu, Arjantinli futbolcunun oyun içindeki hareketinin kural dışı olmadığını ve olayı gören hakemin müdahale edebilecek tek kişi olduğuna karar verdi.
Bazı gazeteler olaya 'skandal' değerlendirmesi yaparken, bazı kulüp başkanlarının da yanlı bir karar alındığını savunduğu görüldü. Torino Kulübü Başkanı Attilio Romero "Komik ve trajik bir karar" görüşünü dile getirdi. Batistuta'nın iki maç cezasının kalkmasına en fazla sevinen ise teknik direktör Hector Cuper oldu. Cuper'in, Milan ile Juventus'un üç puan önünde lider durumda bulunan Inter'in bugün saat 19.00'da deplasmanda çıkacağı Chievo sınavında Batistuta'ya ilk onbirde şans tanıyacağı belirtildi. (Spor Servisi)