Baxter'dan Cavcav'a: Kafadan kontak!

Baxter'dan Cavcav'a: Kafadan kontak!
Baxter'dan Cavcav'a: Kafadan kontak!
Gençlerbirliği'nde sadece iki hafta çalıştıktan sonra işine son verilen teknik direktör Stuart Baxter, Başkan İlhan Cavcav ile ilgili oldukça ağır ifadeler kullandı.

Spor Toto Süper Lig'de görevine son verilen ilk teknik direktör olan Stuart Baxter, Kulüp Başkanı İlhan Cavcav için, "Hiçbir zaman ismimi hatırlayamadı" dedi. Daha da ileri giden İskoç çalıştırıcı, 'bonkers' yani "Kafadan kontak - Kafadan sakat" ifadesini kullandı.

Türkiye 'deki kısa macerasını kickoff.com sitesine özetleyen Baxter'ın açıklamalarından çarpıcı bölümler şöyle:
"Ligdeki ilk maçımızda aleyhimizde kötü bir penaltı kararı verildi. Sonrasında oyuncular paniklemeye başladılar, ardından üçüncü golü yedik. Ligdeki ikinci maçımızda ise son 15 dakikada hakem lehimize olan bir faulu görmezden geldi. Bu pozisyonun devamında gol yedik. Ardından maçı 3-1 kaybettik.

Bu karşılaşmadan sonra ben ve teknik kadrom için sıkıntılar başladı. Kulüp başkanı beni yanına çağırıp bağırıp çağırmaya başladı. Hatta ailemle ilgili de bu tür bir tepkisi oldu. Sonra 'Eşyalarını toplayıp, gidebilirsin' dedi. Onun gibi birisini daha önce görmedim. Hiçbir zaman ismimi hatırlayamadı. O kafadan kontak, acayip biri. Benimle her gün toplantılar yapıyor, sakat futbolcuları günde 4 seans halinde özel antrenörlerle çalıştırıyordu.

İkinci maç sonunda kulübün genel menajeri, yanıma gelip 'Şimdi ne olacak?' diye sordu. Ben de kendisine, 'Bu sorunun cevabını sen vereceksin. Bir işim var mı yok mu?' diye sordum. O da bunun cevabını bilmediğini söyledi. Türkiye'deki deneyimim Güney Afrika 'da yaşadıklarımın hiçbirine benzemiyordu. Burası ile karşılaştırmak gerekirse orasının bir kreş gibi olduğunu söyleyebilirim."