Bayern Makaay'a kavuşuyor

Deportivo La Coruna, nihayet Roy Makaay'ın Bayern Münih'e gitmesine razı oldu. İspanyol kulübünün başkanı Augusto Cesar Lendoiro, Alman kulübü yöneticileriyle yaptıkları telefon görüşmesinden sonra, bu futbolcunun transferi konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı.

LA CORUNA - Deportivo La Coruna, nihayet Roy Makaay'ın Bayern Münih'e gitmesine razı oldu. İspanyol kulübünün başkanı Augusto Cesar Lendoiro, Alman kulübü yöneticileriyle yaptıkları telefon görüşmesinden sonra, bu futbolcunun transferi konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Bayern cephesi de, Makaay ile dört yıllık sözleşme imzalayacaklarını ve hemen ardından Hollandalı yıldızın sağlık kontrolünden geçeceğini bildirdi. Bayern transferle ilgili ayrıntılı bilgi vermezken Lendoiro, Alman kulübünün asbaşkanı Karl Heinz Rummenigge ve genel direktörü Uli Höness'in bir ay önce Madrid'de yaptıkları 18 milyon Euro'luk öneriyi kabul etmediklerini söylemekle yetindi.
Daha önce Tenerife ve Vitesse Arnhem takımlarında oynayan Makaay, Deportivo'ya dört sezonda 79 gol kazandırdı. Geçen sezon 38 lig maçında attığı 29 golle hem La Liga'da, hem de Avrupa'da gol kralı olan ve 'Altın Ayakkabı' ödülü alan Hollandalı golcü, geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde de 9 gol kaydetti. (Spor Servisi)