Bayern Münih forması mı, 15 yıl hapis mi?

Bayern Münih forması mı, 15 yıl hapis mi?
Bayern Münih forması mı, 15 yıl hapis mi?
Bayern Münih ile 1860 Münih'in ikinci takımları arasında oynanan 4. Lig maçı sonrası yaşanan olaylarda tutuklanan iki taraftara çok ilginç bir ceza verildi.

1860 Münih'in 2004 yılında küme düşmesi nedeniyle Münih kenti yıllardır büyük bir derbiden mahrum kalıyor. Bu nedenle Bayern Münih ve 1860 Münih taraftarları, çareyi bu yüzden 4. Lig'te buluyor. Zira iki kulübün ikinci takımları burada sürekli karşı karşıya geliyor. 

Geçtiğimiz günlerde oynanan karşılaşmada yaşanan olaylar nedeniyle birçok taraftar gözaltına alınmış, bazıları ise tutuklanmıştı.  Maç öncesi meydana gelen bir olay ise Almanya 'nın gündemine oturdu. İki 1860 Münih taraftarı, bir Bayernli'nin taraftar ürünlerini üzerinden çıkarıp kaçması, mahkemece hem adam yaralama hem de gasp olarak yorumlandı.

Hakim Karin Jung, delilleri yeterli bulup iki sanığı suçlu buldu. Ancak Jung, daha önce adli vakaları bulunmayan sanıklara bir kolaylık sağlayarak, karar açıklamasında dikkat çekici seçenekler sundu. "Suçunuz sabit. İki seçeneğiniz var: Ya 15 ay hapis yatarsınız, ya da Bayern Münih'ten alışveriş yaparsınız. O zaman cezanızı hafifletirim", diye konuşan hakim Jung'un bu ilginç çıkışı sanıklar ve avukatları tarafından incelendi ve kabul gördü.

Iki taraftarın, Bayern Münih ürünlerinin satıldığı bir mağazadan alışveriş yaptığını açıklayan hakim, "Onların canlarını nasıl acıtabileceğimi düşündüm ve en caydırıcı cezanın bu olduğu fikrine vardım. İkisi de kendisinden fazla emindi, akılları başlarına geldi" ifadelerini kullandı.

Taraftarların avukatlığını yapan Günter Reisinger, "müvekkilerim, o taraftardan özür diledi ve her ikisi 500 Euro acı parası ödedi. Kendisine ayrıca Bayern Münih şapkası, atkısı ve forması da hediye ettiler" dedi.

Bu ilginç karara imza atan hakim Karin Jung'un fanatik bir 1860 Münih taraftarı olması ise dikakti çekti.