Bayern'den mülteciler için 1 milyon Euro

Bayern'den mülteciler için 1 milyon Euro
Bayern'den mülteciler için 1 milyon Euro
Bodrum'da 8'i çocuk 12 kişinin yaşamını yitirmesi dünyada büyük yankı buldu. Alman devi Bayern Münih'in yetkilileri de mülteciler için yapılacak projelere 1 milyon euro aktarılacağını duyurdu.

RADİKAL- Aralarında 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin de bulunduğu 12 göçmenin umut yolculuğunda can verdikleri korkunç fotoğraflar dünyada gündem haline geldi. 'Mülteci meselesinin' en çok akın ettiği ülkelerden biri olan Almanya'da da Bayern Münih, gelecek haftalarda mülteciler için bir " eğitim kampı" kurmayı planladıklarını açıkladı. Projeye göre, çocuklar ve gençler için bedava yemek, kalacak yer, Almanca eğitimi ve  futbol ekipmanları sağlanacak.

ALMANLARLA MÜLTECİLER EL ELE SAHAYA

Mülteciler için hazırlanan projeye de 1 milyon Euro destek verecek olan panzerler, FC Augsburg ile iç sahada oynayacakları maç için özel bir organizasyon yapacak. Hürriyet'te yer alan habere göre sahaya 1 Alman çocuk ve 1 mülteci çocuğun el ele gireceğini açıklayan Bayern Kulübü, bu sayede iki toplum arasındaki entegrasyonun hızlanmasını sağlamayı hedefliyor.
Bayern Münih Başkanı Karl Heinz Rummenigge, “Kulübümüz mültecilere ve muhtaç çocuklara yardım etmeyi, Almanya'da onlara destek vermeyi sosyal sorumluluk olarak görüyor” ifadelerini kullandı.

DORTMUND KAYITSIZ KALMADI

Geçen hafta UEFA Avrupa Ligi’nde Odds Ballklubb’u konuk eden bir diğer Alman ekibi Borussia Dortmund da maça 220 mülteciyi davet etti. Bu sayede Almanya’ya gelen mültecilerin şehre yerleşmesine yardımcı olmayı planlayan Dortmund Kulübü, bu anlamlı girişimi lig boyunca sürdürmeyi hedefliyor. Bundesliga'da pek çok takım geçen hafta sonu oynanan maçlarda mülteciler için "hoşgeldiniz" pankartları açtı.