Bazıları 'görüşme odası'na

Beşiktaş'ta Sebatspor maçından sonra gün yüzüne çıkan kriz sonrası yönetim, teknik direktör Mircea Lucescu ile görüşerek devre arasında yapılacak operasyon için düğmeye bastı.
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Beşiktaş'ta Sebatspor maçından sonra gün yüzüne çıkan kriz sonrası yönetim, teknik direktör Mircea Lucescu ile görüşerek devre arasında yapılacak operasyon için düğmeye bastı. Lucescu'nun İlhan, Ahmet Dursun, Tümer ve Yasin'in durumunu bir kez daha masaya yatırıp son kararını vereceği belirtildi. Rumen çalıştırıcının bu operasyonu daha önce yapmayı planladığı ancak üst üste gelen sakatlıklar ve cezalar nedeniyle devre arasına bıraktığı kaydedildi. Buna göre bu oyuncularla yolların ayrılması ya da ağır para cezaları verilmesi planlanıyor. Ayrıca devre arasında yabancı bir forvetin de transfer edilmesi büyük ölçüde kesinleşti.
Sezon başından bu yana sakatlığı nedeniyle bir türlü beklenen performansı ortaya koyamayan İlhan Mansız'ın Akçaabat Sebatspor maçı için Trabzon'a gitmemesi bardağı taşıran son damla oldu. Ahmet Dursun'un şans bulduğu maçlarda takıma katkı sağlayamaması ve son olarak da Giunti ile kavga etmesi teknik heyet ve yönetimin tepkisine neden oldu. Yasin Sülün oynadığı maçlarda etkili olamadı. Ayrıca takım arkadaşlarıyla sürekli tartışması da rahatsızlık yarattı. Tümer Metin ise Chelsea maçından önce ilk onbire almadığı için Lucescu ile tartıştı. Bu oyuncu Sebatspor maçına Sergen ve Pancu'nun yokluğu nedeniyle zorunlu olarak alındı. Tümer'in de gönderilmesi gündemde. Menajer Sinan Engin devre arasında bazı değişikler yapılacağı sinyallerini Akçaabat Sebatspor maçı sonrası yaptığı açıklamada vermişti.
Engin: Gerekirse transfer yapılır
Menajer Sinan Engin, birkaç haftadır takımda bir gevşeklik hissettiğini, bu nedenle de futbolcuları uyardığını söyledi. Engin, bazı futbolcuları heyecanını yitirmiş bir şekilde gözlemlediğini ifade ederek, "Herkesin takıma ilk geldiği gündeki heyecanını yaşaması lazım. Futbolcularımız memur değil, bunun farkına varmak zorundalar. Yedek bile kalsalar, her zaman oynayacakmış gibi hazır olmalılar" dedi.
Engin, bu sorunları düzeltmek için ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayarak, şunları söyledi: "Futbolda duygusallığa yer yok. Futbolcu bize bir adım gelecek, biz de ona gideceğiz. Futbolcu Ayağım ağrıyor oynayamam, psikolojik sorunlarım var oynayamam' derse sorunlar oluşur. Eğer bunlar düzelmezse transfer yapacağız. Ama bizim için en iyi transfer futbolcularımızı yeniden kazanmaktır." Engin'in Sebatspor önünde bekleneni veremeyen Sinan, Okan Koç ve Ümit'i uyardığı öğrenildi.