Beckenbauer: İyi ki katılmadık

Konfederasyon Kupası'nın B Grubu'nda yarı finali daha önceden garantileyen Kamerun, ilk turun son maçında ABD'yle 0-0 berabere kaldı. Böylelikle ABD, kupa defterini kapatırken ilk puanını da almış oldu.

PARİS - Konfederasyon Kupası'nın B Grubu'nda yarı finali daha önceden garantileyen Kamerun, ilk turun son maçında ABD'yle 0-0 berabere kaldı. Böylelikle ABD, kupa defterini kapatırken ilk puanını da almış oldu. Bu sonuçlardan sonra kupanın yarı final eşleşmeleri şöyle oluştu: Kamerun-Kolombiya, Fransa-Türkiye. İki maç da 26 Haziran'da oynanacak. Kamerun, Kolombiya'yla Lyon'daki Gerland Stadı'nda saat 19.00'da karşı karşıya gelirken, ev sahibi Fransa, Türkiye'yi saat 22.00'de, St. Denis'deki Stade de France'da ağırlayacak.
Öte yandan Fransa'nın yıldız kalecisi Fabien Barthez, teknik direktör Santini'den aldığı iki günlük babalık iznini dün tamamlayarak, tekrar kampa katıldı. İki gün önce bir oğlu olan Barthez'in Türkiye ile yapılacak maçta forma giymesi bekleniyor. Bu arada Bayern Münih Kulübü Başkanı Franz Beckenbauer, Almanya'nın Konfederasyon Kupası'na katılmamakla iyi ettiğini söyledi. Beckenbauer, Alman Milli Takımı'na seçilen oyuncuların şu anda çok iyi durumda olmadıkları için kupaya katılmamanın doğru bir karar olduğunu savundu. Kupa'nın Organizasyon Komitesi, şu ana kadar seyircilerin turnuvaya olan ilgisinden memnun olduğunu açıkladı. En fazla seyirci Brezilya-Kamerun maçında yer alırken, bu karşılaşmayı davetiyeli taraftarlarla birlikte yaklaşık 50 bin kişi izledi. (Spor Servisi)