Beckham da var bol gol de

David Beckham Amerikan Futbol Ligi'nde (MLS) ilk kez bir maça ilk 11'de çıkarken, 66 bin kişi süper yıldızı izledi. Ortalama 11 bin taraftara oynayan New York Red Bulls için rekor olan bu sayı, aynı zamanda lig tarihinin en yüksek ikinci rakamı.

EAST RUTHERFORD - David Beckham Amerikan Futbol Ligi'nde (MLS) ilk kez bir maça ilk 11'de çıkarken, 66 bin kişi süper yıldızı izledi. Ortalama 11 bin taraftara oynayan New York Red Bulls için rekor olan bu sayı, aynı zamanda lig tarihinin en yüksek ikinci rakamı. Rekor ise 1980'de oynanan ve 70 bin kişinin izlediği Cosmos-Fort Lauderdale karşılaşmasına ait. Beckham maçtan sonra taraftarların sayısıyla ilgili olarak "Bu beni çok iyi ve onurlandırılmış hissettirdi" dedi.
Los Angeles Galaxy, Giants Stadı'nda New York Red Bulls'a Beckham'ın iki asistine rağmen 5-4 yenilmekten kurtulamadı. Maçın ilk golü 4. dakikada New York'lu Juan Pablo Angel'den geldi. Kolombiyalı oyuncu, frikikten attığı golle takımını 1-0 öne geçirmesine rağmen bu üstünlük sadece iki dakika sürdü. 6. dakikada Beckham'ın kullandığı köşe vuruşunu kafayla ağlara gönderen Carlos Pavon maça eşitliği getirdi. İki dakika sonra Beckham'ın bu sefer sağ kanattan kullandığı frikiği yine kafayla ağlara gönderen Honduraslı futbolcu, Galaxy'i 2-1 öne geçirdi. İlk yarının son dakikalarında Clint Mathis maça eşitliği getirdi ve ilk yarı 2-2 sona erdi.
Red Bulls'dan Altidore iki gol atarak takımını 4-2 öne geçirmesine cevap Landon Donovan ve Edson Buddle'dan geldi. Gol düellosu şeklinde geçen maçın son sayısı, 88. dakikada maçın açılış golünü atan Angel'den geldi. Böylece maç 5-4 New York eki-binin lehine sona erdi. Bileğinin biraz şiştiğini belirten 'Becks', "Sanırım bu Almanya'ya karşı oynayacağımız maç için İngiltere'ye gitmeme engel değil" yorumunda bulundu. Beckham Amerika'daki ilk golünü geçtiğimiz hafta SüperLiga'da DC United'a karşı atmıştı. İngiliz oyuncu yine bu maçta ilk asistini yapmış, ilk sarı kartını görmüştü. (Spor Servisi)