Beckham destek istedi

İngiltere'nin yıldız futbolcusu David Beckham, basındaki eleştirilere rağmen, tüm futbolcuların teknik direktör Sven Goran Eriksson'un arkasında olduğunu söyledi.

LONDRA - İngiltere'nin yıldız futbolcusu David Beckham, basındaki eleştirilere rağmen, tüm futbolcuların teknik direktör Sven Goran Eriksson'un arkasında olduğunu söyledi. Liechtenstein ve Türkiye maçlarının çok zorlu geçeceğini ve bunları kazanmaları halinde grupta dengelerin değişeceğini vurgulayan İngiliz futbolcu, "Özellikle Türkiye maçı bizim için çok önemli. Ancak taraftar ve saha avantajı bizde. Bunu iyi kullanarak bu zorlu mücadeleyi kazanmak istiyoruz" diye konuştu.
İsveçli teknik adama tüm oyuncuların saygı gösterdiğini dile getiren Beckham, "Genç ve yetenekli futbolculardan kurulu bir takımız. Bu nedenle herkes bize güvenmeli. Henüz kaybedilmiş bir şey yok. Zaten basında çıkan eleştirilere kulak asmıyoruz" dedi. Beckham, Vaduz'da yapılacak maçta savaş karşıtı gösterilerin de olacağını, ancak Liechtenstein ve UEFA'nın kendilerine güvence verdiğini sözlerine ekledi. Eriksson, İngiltere'nin, 2004 Avrupa Şampiyonası elemelerinde, evinde Makedonya ile 2-2 berabere kalması, geçen ay da Avustralya'ya özel maçta 3-1 yenilmesi üzerine İngiliz medyası tarafından eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Premier Ligi kulüpleriyle de sorunları olduğu bilinen İsveçli çalıştırıcı ise, ülkedeki yoğun maç trafiği nedeniyle milli futbolcularla birlikte kamp yapamamaktan yakınmıştı.
İngiltere Milli Takım'da savunmada gören yapan Arsenal'li Sol Campbell'ın Liechtenstein maçında oynamasının kuşkulu olduğu belirtildi. Campbell'ın, Chelsea ile yapılan Federasyon Kupası maçında birkaç haftadır aşil tendonunda varolan rahatsızlığının arttığı, bu nedenle Türkiye maçına kadar tedavisinin süreceği belirtildi. Bu arada, İngiltere'nin yeni forması basına tanıtıldı. Tanıtıma, James, David Beckham, Michael Owen ve Rio Ferdinand katıldı. (Spor Servisi)