Beckham gelir, hoş gelmez!

David Beckham'ın transferi, şampiyonluk yolunda hayati önem taşıyan Athletic Bilbao karşılaşması öncesi Real Madridli oyuncuların aklını karıştırdı.

MADRİD / TOKYO - David Beckham'ın transferi, şampiyonluk yolunda hayati önem taşıyan Athletic Bilbao karşılaşması öncesi Real Madridli oyuncuların aklını karıştırdı. Kulübün sportif direktörü Jorge Valdano oyuncularla görüştüğünü ve sorun kalmadığını belirtirken, Steve McManaman yaptığı açıklamada "Raul başta olmak üzere Ronaldo ve Zidane'ın bu transferden sonra aklının karıştığını söyleyebilirim. Her iki oyuncu da tranfer edildiğinde bu kadar abartılmamıştı" diye konuştu. Kaptan Hierro, "Takımın yaptığı transferleri biz belirleyemeyiz. Ancak böyle bir dönemde bu olayın bu kadar abartılması doğru değil" derken Guti ise "Zidane transfer edildiğinde gelişme gösteren bir oyunucuydum. Ronaldo geldiğinde ise milli takıma yükselmiştim. Beckham kadroya girdiğinde ise artık şans bulacağımı zannetmiyorum. Profesyonel bir futbolcuyum ve ayrılacağım" ifadesini kullandı.
Öte yandan Real Madrid'in 4 yıl karşılığında 35 milyon euroluk transfer teklifini kabul eden Beckham, Japon televizyonlarına yaptığı açıklamada, "Başka bir takıma gidince futbolculara, kulübe alışmak biraz zaman alır. Umarım insanlar bana bu süreyi tanır" dedi. Eşi Victoria
ile birlikte Uzakdoğu turunda bulunan 28 yaşındaki oyuncu, "Bugüne kadar başka bir takıma transfer olmadım. İnsanlar, Manchester United'dan hiçbir zaman ayrılmamam gerektiğini söylüyor. 13 yıldır United'daydım. Real Madrid'e gitmek bana doğru geliyor" diye konuştu. David Beckham, bu transferin hayatını değiştireceğini ancak buna hazır olduğunu da belirtti. 1 Temmuz'da sağlık kontrolünden geçeceğini belirten Beckham, Real Madrid'in oyuncusu olmaktan gurur duyacağını söyledi. (Spor Servisi)