Beckham ilk golünü attı

Futbolda yılın en büyük transferine imza atan İngiliz yıldız David Beckham, yeni takımı Real Madrid'in forması altında ilk gol sevincini yaşadı. Japonya'nın başkenti Tokyo'nun National Stadı'nda 48 bin seyirci önünde oynanan FC Tokyo-Real Madrid hazırlık maçında, Beckham, 37.

TOKYO - Futbolda yılın en büyük transferine imza atan İngiliz yıldız David Beckham, yeni takımı Real Madrid'in forması altında ilk gol sevincini yaşadı. Japonya'nın başkenti Tokyo'nun National Stadı'nda 48 bin seyirci önünde oynanan FC Tokyo-Real Madrid hazırlık maçında, Beckham, 37. dakikada kazanılan frikiği sağ ayağının içiyle son derece sert ve düzgün bir vuruşla filelere göndererek, kaleci Yoichi Doi'yu mağlup etti. Michael Jordan'dan ilham aldığı söylenen 23 numaralı formasıyla önce tribünlere doğru koşan ünlü yıldızı, birkaç saniye içinde arkadaşları kuşattı ve Real'liler, şimdilik dünyanın en pahalı golü diye nitelenebilecek bu vuruşu bir sevinç kulesiyle kutladı.
Sağanak yağışa karşın, National Stadı'nın tribünlerini dolduran Japon futbolseverler, oyunun geri kalan bölümünde Real Madrid'in atak üstünlüğüyle zayıf rakibini adeta sahadan silişini ve Solari ile Ronaldo'nun golleriyle sahadan 3-0'lık skorla galip ayrılışını izlediler.
Nerede oynayacak?
Hafif bir sakatlığı bulunduğu için maçta forma giymeyen Zinedine Zidane'ın yerinde, orta alanda görev yapan Beckham, özellikle ikinci yarıda çok başarılıydı. Figo, Ronaldo ve Raul ile kurduğu pas trafiğiyle takımını sürekli atağa kaldıran 'Becks' hayranlarından alkış topladı.
Real Madrid formasıyla ilk maçını geçtiğimiz cumartesi günü Çin'in Dragons ekibine karşı oynayan Beckham'ın, yeni takımında hangi mevkide oynayacağı hâlâ tartışılıyor. Beckham'ın Manchester United ve İngiliz Milli Takımı'ndan alışık olduğu sağ kanadı, Real'de Figo'nun kullanıyor olması, "acaba İngiliz yıldız orta alana mı kaydırılacak?" sorularını yoğunlaştırıyor. Real teknik yönetimi bu konuda sessiz kalmayı tercih ederken, İspanyol basınında Figo'nun sola, Roberto Carlos'un önüne çekilebileceği yorumları da yer alıyor.
Uzakdoğu turnesini sürdüren Real Madrid, önümüzdeki günlerde Tayland ve Hong Kong'da hazırlık maçları oynadıktan sonra tekrar İspanya'ya dönecek. (Spor Servisi)