Beckham: Kriz bitti

İngilizlerin kaptanı, son olayların kendilerini daha da yakınlaştırdığını belirterek, "Taraftarımız ve ülkemiz için kazanacağız" dedi.

İngiltere Milli Futbol Takımı Kaptanı David Beckham, takım kadrosunun belirlenmesi sırasında hafta içinde yaşanan olayların oyuncular olarak kendilerini daha da yakınlaştırdığını söyledi.
Kafilenin kaldığı Ritz Carlton Oteli'ndeki basın toplantısında medya mensuplarının karşısına çıkan Beckham, konuşmasına takım arkadaşları adına okuduğu bir bildiriyle başladı. Beckham, "Şunu açıklığa kavuşturmak istiyorum ki, Ferdinand'ın doping testine gitmesi gerektiğini düşünmemize karşın sonrasında yaşananlar için memnun değiliz. Konu artık Futbol Federasyonu'nda ve bize yeniden gözden geçireceklerinin taahhüdünü verdiler" dedi.
Takım olarak yalnızca yarın yapacakları önemli maçı düşündüklerini ve taraftarlarına karşı sorumlulukları olduğunu ifade eden Beckham, şunları söyledi:
"Hafta içinde yaşanan olaylar takım olarak bizi bir araya getirdi ve daha kararlı olduk. İngiltere Milli Takımı Kaptanı olarak sizi temin ederim ki, buradaki her futbolcu İngiltere Milli Takımı kadrosuna seçildiği için gurur duyuyor. Taraftarlarımız, ülkemiz ve kendimiz için oynayıp, iyi bir sonuç elde edeceğiz. Bütün olup bitenlerden sonra birlikteliğimizi koruyoruz. Ülkemizin desteğini hissediyoruz. Daha önce bu denli sorunlu bir durumla karşı karşıya kalmamıştım. Ülke için zor bir hafta oldu ama şu an takım olarak birlikteyiz. Birbirimize son derece bağlıyız ve iddialıyız.
Çok güçlü bir takımımız var. Geride kalan maçlarda bunu gösterdik. Bütün olup bitenlere rağmen futbolcular olarak sahada elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Yaşanan sıkıntılardan ekibimiz daha güçlü çıktı. Bütün hafta iyi çalıştık ve iyi konsantre olduk. Zorlu bir atmosfer olacak. Her iki takım da vatansever bir tavır içinde sahaya çıkacak. Ben bir futbolcu olarak çok tutkulu oynayacağım. Kriz artık bitti. Maç sonrasına kadar sadece galibiyete odaklanacağız. Sahaya bir kez çıktıktan sonra da her şeyin geride kaldığını düşüneceğiz."

"TÜRKLER ÇOK SICAK VE DOST CANLISI"

Yıldız futbolcu, haftalar öncesinde ortamın gerginleşmesi ve güvenlik konularındaki tereddütlerle ilgili olarak da şöyle konuştu:
"Türkiye çok güzel bir ülke. Bunu hafta içinde de söyledim. İnsanlar farkına varmalı ki, bu ülkede insanlar çok sıcak ve dost canlısı. Karşılamada da bunu izledik. Geldiğimizden beri dostluktan başka bir şey görmedik."
Her iki takımın da yetenekli oyunculardan kurulu olduğunu ve Türkiye'nin de gücünü 2002 Dünya Kupası'nda kanıtladığını anlatan yıldız futbolcu, "Bir takım öne çıkacak ve biz olmayı umut ediyoruz" dedi.
Deneyimli oyuncu, Michael Owen'ın sakatlığı nedeniyle oynamamasıyla ilgili olarak da şöyle konuştu:
"Owen önemli bir oyuncu ama biz de karakteri güçlü bir takımız ve Türkiye'den kayıpsız çıkmalıyız. Grubumuzun lideriyiz. Yarın akşamın çok zorlu olacağının farkındayız. Yenmek durumundayız. İstediklerimizi yapabilecek güce sahibiz. Hiçbir şeyin önümüze çıkmasına izin vermeyeceğiz ve yalnızca oyunumuza konsantre olacağız."