'Beckham yanlış bir tercih'

David Beckham'ın Real Madrid'e transferi İtalya basınında geniş yer bulurken, Juventus ve Milan kulüpleri, İspanyol ekibinin gereksiz bir transfer yaptığı görüşünde birleştiler.

MİLANO - David Beckham'ın Real Madrid'e transferi İtalya basınında geniş yer bulurken, Juventus ve Milan kulüpleri, İspanyol ekibinin gereksiz bir transfer yaptığı görüşünde birleştiler. Milan Teknik Direktörü Carlo Ancelotti, "Real'in ona ihtiyacı yoktu. Onlara bir defans oyuncusu gerekiyor. Beckham, Zidane, Raul, Ronaldo ve Figo'yu birlikte oynatmanın imkansız olduğunu düşünüyorum" yorumunu yaptı. Juventus Genel Direktörü Luciano Moggi ise, "Beckham yerine defans ya da başka bir orta saha oyuncusu alınmalıydı" dedi. Moggi, başından geçen bir olayı da, "İsmini vermeyeceğim bir teknik adama Beckham'ı alması için tavsiyede bulunmuştum. Kendisi bana, 'koşan bir futbolcu istiyorum' yanıtını vermişti" şeklinde anlattı.
Gazeteler ise flaş transferle ilgili olarak, "Real, Beckham'ı almakla daha korkulur bir takım olmadı. Aksine defansını güçlendirmeyi unuttu. Real güçlü ama yenilemeyecek bir takım da değil" değerlendirmesini yaptı. Beckham'ın Real Madrid'e gitmesiyle Portekizli Figo'nun bu takımdan ayrılacağına kesin gözüyle bakan İtalyan basını bu futbolcu için Inter ve Milan arasında 'açık artırma' yaşandığını öne sürüyor. (Spor Servisi)