Beckham'dan futbola dönüş sinyali

Beckham'dan futbola dönüş sinyali
Beckham'dan futbola dönüş sinyali
İngiliz eski futbolcu David Beckham, yeşil sahalara yeniden dönüş sinyali verdi.

ANKARA - David Beckham, BBC'de kendisiyle ilgili belgeselde, futbol kariyerini geçen sene sonlandırmasının ardından zorlu bir dönem yaşadığını söyledi.

Son olarak Paris Saint-Germain'de (PSG) 2012-13 sezonunda forma giymesinin ardından yeşil sahalara veda eden İngiliz yıldız, "Futbolsuz geçen ilk zamanlarımda dinlenme fırsatı bulduğum için hoşuma gitmişti. Zamanla bu durumdan sıkılmaya başladım. Artık basketbol maçlarını izliyorum, sporcular parkedeki en iyi performansını sergilediğinde içimde yeniden bir dürtü kıpırdıyor. Yeniden eski günlerime dönmek istiyorum ve 'Futbola dönebilir miyim? Emeklilik ruhundan kurtulup yeniden oynayabilir miyim?' diye kendime sorular soruyorum" ifadelerini kullandı.

ABD 'nin Miami kentinde futbol takımı satın almak için çabasının devam ettiğini belirten 39 yaşındaki Beckham, söz konusu kulübünde yeniden yeşil sahalara dönebileceğini vugulayarak, "Daha önce hem kulüp sahibi hem de futbolcusu olan birisini hatırlamıyorum, peki bundan sonra neden olmasın?" değerlendirmesinde bulundu. (AA)