Beckham'ın rüyası gerçek oluyor

Beckham'ın rüyası gerçek oluyor
Beckham'ın rüyası gerçek oluyor
David Beckham, satın alma opsiyonuna sahip olduğu ABD Ligi'nde (MLS) oynaması planlanan yeni kulübe en iyi oyuncuları getirmeyi amaçladığını söyledi.

Miami kentinde basın toplantısı düzenleyen David Beckham, "Hayatımın en heyecanlı günü. Tüm dünyada futbolseverler tarafından tanınacak yeni bir kulüp oluşturmayı amaçlıyorum" ifadelerini kullandı 

"Öyle bir kulüp oluşturacağız ki milyonlarca taraftarı olacak" diyen Beckham, takımın tüm dünyada tanınacak bir marka haline geleceğini iddia etti. Futbol oynadığı dönemlerden tanıştığı birçok yıldız oyuncunun kendisiyle irtibata geçtiğini ve kurulacak takıma katılmak istediğini kendisine ilettiklerini belirten Beckham, "Bir takıma yıldız oyuncuları transfer edince neler olabileceğinin farkındayım ve takımımıza en iyi futbolcuları getirmeyi amaçlıyoruz" ifadesini kullandı.

David Beckham, Miami'deki yetkililerle yeni stadyum inşası konusunda görüşmelerin devam ettiğini kaydederek, "Devlet desteğine ihtiyacımız yok. Stadyumun finansmanını kendimiz halledeceğiz ve bu konu üzerinde çok yoğun bir çalışma yürütüyoruz" şeklinde konuştu.

Yeni bir kulüp yaratarak onu başarılı ve tanınmış bir hale getirmenin çok zorlu bir süreç olduğunu ve birçok farklı zorlukla mücadele etmek zorunda kaldıklarının altını çizen Beckham, "Doğru yatırımcılarla çalışıyoruz. Sadece zengin değil, futbol tutkusuna sahip insanlarla" dedi. Beckham ayrıca altyapıya önem vereceklerini ve " çocuk akademisi" kurup yetenekli gençleri dünya futboluna kazandırmayı hedeflediklerini açıkladı.

MLS'de şu an 19 takım bulunurken, bu sayının 2015'ye kadar 22'e çıkacağı öngörülüyor. Miami kentinde kurulacak yeni takımın da ligin genişletilmesi çalışmaları kapsamında bu 22 takım arasında yer alması bekleniyor. Sercan SAPANATAN (DHA)