Bedelini çok ağır ödediler

Doğrusu, 'güler misin, ağlar mısın?' diye başlamak gerekiyor. Yer: Ali Sami Yen Stadı. Maç: Galatasaray-Adanaspor. Ligin en kritik mücadelelerinden biri.
Haber: HALİL ÖZER / Arşivi

İSTANBUL - Doğrusu, 'güler misin, ağlar mısın?' diye başlamak gerekiyor. Yer: Ali Sami Yen Stadı. Maç: Galatasaray-Adanaspor. Ligin en kritik mücadelelerinden biri. Bu sınavın başlamasına kısa bir süre var. Soyunma odasında futbolcular ısınma hareketleri yapıyorlar, adalelerini hazırlıyorlar. Hepsi ayrı yerde. Fizyoterapistler, futbolcularla teker teker ilgileniyor.
Abel Xaiver de germe hareketiyle adalesini ısıtıyor. Fizyoterapist hemen arkasında. Onun da arkasında bulunan bir futbolcu, fizyoterapisti şakayla itiyor. O da Abel'in üstüne düşüyor. Sol arka adalesi zorlanıyor ve geriliyor. Xavier şaşkın. Önce kontrol ediyor. Acısı giderek artıyor, üstüne fazla düşmüyor. Fatih Terim'e de bir şey söylenmiyor.
Portekizli yıldız sahada ısınmasını sürdürüyor. Ama acısı dinecek gibi değil. Sonunda Terim'e sakatlık bildiriliyor. Hoca ile konuşan Abel "Oynarım" yanıtını verince, formasını alıyor. Ama ağrısı giderek çoğaldığı için ağır kalınca, yenilen iki golde başrolü oynuyor, Galatasaray da şampiyonluk yolundaki en önemli puan kaybına uğruyor. Ve Abel üç maçtır (Trabzon, Gençlerbirliği, Ankaragücü) tribünde oturuyor.
Cim Bom'da ilk kez böyle bir sakatlık gerçekleşiyor.
Xavier'i sakatlayan fizyoterapist, şimdi de iyileştirmeye çalışıyor. Galatasaray'da yıllar önce Semih evinde kömür taşırken sakatlanmıştı. Bu sakatlık da, en az onun kadar trajikomik. Fatih hoca durumu daha sonra öğreniyor. Çok kızıyor, ama yapacak bir şey kalmıyor. Abel'in bu hafta oynama olasılığı var. Ancak ne olursa olsun bir şaka, belki de şampiyonluğa engel oluyor. Adana maçını hatırlayanlar, Abel'in özellik
le ikinci goldeki hatayı yapmayacağından da emin.
'Gerçekçi olmak gerek'
Öte yandan Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, şampiyonluk yarışının sürdüğünü, bu günlerde bazı konularda konuşmanın gereksiz olduğunu belirterek, "Şu anda sadece kalan iki maçımızı kazanmak istiyoruz" dedi. Kalan iki maçlarını kazanmanın da kendileri için yeterli olmadığını dile getiren Dürüst, "Gerçekçi olmak lazım, şampiyonluğu belirlemek şu anda bizim elimizde değil. Bizim, oynayacağımız iki maçımızı da kazanmamız şampiyonluk için yeterli olmuyor" diye konuştu. Dürüst, transfer çalışmalarına henüz başlamadıklarını ifade ederek, 10 gün içinde transferin gündeme geleceğini sözlerine ekledi.