Beden sahada, akıl derbide

Galatasaray, bir yandan bugün oynayacağı kupa maçını, bir yandan da Fenerbahçe ile oynayacağı derbiyi düşünüyor. Futbolcularla bir toplantı yapan teknik kadro, Malatyaspor maçı için uyarıda bulundu.
Haber: ERHAN TELLİ / Arşivi

İSTANBUL - Galatasaray, bir yandan bugün oynayacağı kupa maçını, bir yandan da Fenerbahçe ile oynayacağı derbiyi düşünüyor. Futbolcularla bir toplantı yapan teknik kadro, Malatyaspor maçı için uyarıda bulundu.
Cumartesi günü Fenerbahçe ile oynanacak derbiyi hatırlatan Terim, oyuncuları kupa sınavında sakin olmaları ve kart görmemeleri konusunda uyardı. Teknik kadro, sakatlık ihtimaline karşı, oyuncuların çok dikkatli olmasını ve maçın tansiyonunu yükseltmemelerini istedi. Malatyaspor'un Fenerbahçe maçında gördüğü üç kırmızı kartı hatırlatan teknik ekip, rakibin agresifleşme ihtimaline karşı da dikkatli olunmasını istedi.
Yaptığı transferlerle kadrosunda büyük revizyona giden Sarı-Kırmızılılar'da Fatih Terim, ideal kadronun dokuz ismini kesinleştirdi. Bursa, Malatya ve Kocaelispor karşılaşmalarının ilk onbirinde toplam 15 farklı oyuncuya şans tanıyan tecrübeli hoca, sekiz futbolcusunu ise hiç değiştirmedi: Kaleci Mondragon, Xavier, Bülent, Hakan, Ümit Davala, Batista, Revivo ve Lukunku.
Galatasaray'da sakatlıkları süren Ergün Penbe ve Cihan'ın dışında eksik oyuncu bulunmazken, konuk Malatyaspor'da ise ligde Fenerbahçe ile gerçekleştirilen maçta kırmızı kart gören üç oyuncusu Muharrem, Tolga ve Duro bu mücadelede forma giyemeyecek.