Bekir'den '6 hafta' vurgusu

Bekir'den '6 hafta' vurgusu
Bekir'den '6 hafta' vurgusu
Fenerbahçeli futbolcu Bekir İrtegün, Süper Lig'de ikinci yarıda çıkacakları ilk 6 maçın çok önemli olduğunu söyledi.

İSTANBUL - FBTV'de yayınlanan programda konuşan Bekir İrtegün, şampiyonluk mücadelesinde iyi bir puan avantajına sahip olduklarını ancak 8 pualık farka güvenmeyip, aynı ciddiyet, arzu, iştah ve motivasyonla ikinci yarıdaki maçlara çıkmak zorunda olduklarını belirtti.

Fenerbahçe'ye Alanya şoku


Puan avantajının rehavetine kapılacak bir takım olmadıklarını kaydeden sarı-lacivertli futbolcu, şu değerlendirmeyi yaptı:
" Türkiye ligi sürprizlere çok açık. Sadece kendimizle alakalı değil, diğer maçları da izlediğimiz de yıllardır birçok şeyi görüyoruz. Bu da bize gösteriyor ki ikinci yarıya başlarken puan farkına güvenmeyip aynı ciddiyet, arzu ve iştahla her maça aynı motivasyonla çıkmak zorundayız. Bunun bilincinde bir insan olarak da ben çok umutlu bakıyorum. Bir sınır var bence ikinci yarıya başlardan. İlk 6 haftalık dönem çok önemli. Altı haftalık dönemi eğer hata yapmadan, yaparsak da en az hatayla geçersek ben ligi daha rahat göğüsleyeceğimizi düşünüyorum. Bunun için de ciddi başlamamız gerekiyor. Zaten bayağı bir ciddi başladık. Yürümekte zorluk çekiyoruz. Ben çok umutlu bakıyorum. Arkadaşlarıma çok güveniyorum. Çok kaliteli, çok tecrübeli isimler var."

Fizik olarak sezon başındaki durumdan çok farklı olduklarını anlatan Bekir, Arsenal ile yaptıkları Şampiyonlar Ligi play-off eleme mücadelesini anımsatarak, "O maçta fizik olarak kötü göründük. Ama şimdi Arsenal'le oynasak kesinlikle aynı görüntüyü vermezdik diye düşünüyorum. Çünkü Fenerbahçe daha farklı bir boyutta. Bu da zaten lig analizlerine çok net bir şekilde yansıyor" ifadelerini kullandı. (AA)

Erzik: Fenerbahçe'yi kastetmedim