Belçika'da Ahmed Hassan'a tam puan

Beşiktaş'ın Mısırlı eski oyuncusu Ahmed Hassan, Belçika basını tarafından 10 üzerinden 10 puan verilerek haftanın futbolcusu seçildi. Gazeteler, Belçika Birinci Ligi'nde Anderlecht'in önceki gün Racing Charleroi ile yaptığı maçta...

BRÜKSEL - Beşiktaş'ın Mısırlı eski oyuncusu Ahmed Hassan, Belçika basını tarafından 10 üzerinden 10 puan verilerek haftanın futbolcusu seçildi. Gazeteler, Belçika Birinci Ligi'nde Anderlecht'in önceki gün Racing Charleroi ile yaptığı maçta üç gol birden atarak, takımının sahadan 3-2'lik galibiyetle ayrılmasını sağlayan Ahmed Hassan'ın karşılaşmada harikalar yarattığını yazdı. Mısırlı futbolcu ise başarılı performansının yalnızca Charleroi maçıyla sınırlı kalmayacağını belirterek, "Bu maçta gösterdiğim performansın tesadüf olmadığını ispat edeceğim. İnşallah, aynı başarıyı tekrarlayacağım" dedi.
Yine de Anderlecht'te tablo çok da tozpembe değil. Mor-Beyazlılarla 2008 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan Ahmed Hassan, burada kalmayacağını bir kez daha yineleyerek Mısır'a dönmek istediğini kaydetti. Anderlecht'in menajeri Hernan Vanholsbeck ise "Biz Ahmed Hassan'ın gitmesini istemiyoruz. Uzun süredir menajerleriyle konuşup ikna etmeye çalışıyorum. Bunun için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. Ahmed Hassan ise "Ben kararımı verdim. Ailevi nedenlerden dolayı değil kişisel nedenlerle gidiyorum. Kulüple karşılıklı saygı büyük ama kararım kesindir" ifadelerini kullandı.