Belçika'da ilk iki cep Ferrari'nin

Formula 1'de sezonun 14. yarışı olan Belçika Grand Prix'sinde dün sıralama turları koşuldu. Bugünkü yarışta ilk cep Ferrari'nin Finli pilot Kimi Raikkonen'in oldu.

SPA FRANCORCHAMPS - Formula 1'de sezonun 14. yarışı olan Belçika Grand Prix'sinde dün sıralama turları koşuldu. Bugünkü yarışta ilk cep Ferrari'nin Finli pilot Kimi Raikkonen'in oldu. Finli pilotun takım arkadaşı Felipe Massa, Raikkonen'in hemen arkasından gelerek ikinci sıraya yerleşti. 7 kilometrelik uzunluğuyla Formula 1'deki tüm pistler içinde en uzunu olan Spa Pisti'nde 1:45.994'lük derece yapan Raikkonen, böylece kariyerinin 13'üncü, sezonun ise üçüncü 'Pole pozisyonu'nu kazanmış oldu.
Takımlar şampiyonasından ihraç edilen McLaren Marcedes'in iki pilotu ise Ferrari'yi takip etti. Son iki sezonun dünya şampiyonu Fernando Alonso üçüncü, çaylak Lewis Hamilton ise yarışa dördüncü sırada başlayacak.
Günün en büyük sürprizini beşinci ve yedinci sıraları alan BMW Sauber'lerin arasında kendine yer bulan Nico Rosberg (Williams-Toyota) yaptı. Büyük yarış bugün saat 15.00'ta başlayacak ve CNN Türk ekranlarından naklen takip edilebilecek. Bugünkü yarış öncesi Hamilton'ın 92, Alonso'nun 89, Raikkonen'in 74, Massa'nın da 69 puanı bulunuyor. (Spor Servisi)