Belediyeden amatör kulüplere tam destek

Belediyeden amatör kulüplere tam destek
Belediyeden amatör kulüplere tam destek
Avcılar Amatör Sporlar Kulüpler Birliği, yaşadıkları sorunları bildirmek ve destek istemek için Avcılar Belediyesi Spor İşleri Müdürü Yener Şayir ile bir araya geldi.

RADİKAL - Toplantıda söz alan Avcılar Amatör Sporlar Kulüpler Birliği Başkanı Yunus Yıldırım, "Amatör spor kulüplerimizin yaşadığı sorunları birlik olarak biliyoruz. Çözümü konusunda çalışmalarımız devam ediyor. En önemli sorunlardan bir tanesi tesis eksikliği. Bunun yanında var olan tesislerin bakımlı ve yeterli olduğunu söylemek de imkansız. Başka bir sorun kulüplerin gerekli desteği bulamamalarıdır. Amatör kulüpler, başkan ve yöneticilerin omuzları altında yaşamlarını sürdürüyor. Sivil toplum örgütlerinden yardım alamıyoruz. Alt yapının gelişmemesi de problem. Kulüpler maddi olanaklar nedeniyle altyapıya eğilemiyor. Maddi olanaklar nedeni ile kaliteli ve devamlılığı olan antrenörleri elde tutamıyoruz. Bunun sonucu olarak başarının günlük olduğu ve kalıcı olmadığı temelden sağlam olan kulüp sayımız yok denecek kadar az. Sorunlar yumak halinde önümüzde dururken, sağ olsunlar Avcılar Belediyesi bu konuda bizlere kol kanat germeye amatör sporlara destek olmaya çalışıyor. Avcılar Belediyesi'nin son zamanlarda amatör sporlara verdiği destek ile kulüplerimiz adeta yeniden doğdu" sözleriyle, Spor İşleri Müdürü Yener Şayir'den sorunların çözümü için destek istedi.

Sorunları dinleyen Şayir, "Avcılar Belediyesi olarak, amatör spor kulüplerinin sorunlarını biliyoruz ve bu kulüpleri ayakta tutabilmek için neler yapabileceğimizin çalışmalarını yapıyoruz. Amatör sporlar için Belediyemizin kaynaklarını etkin ve verimli kullanmanın yollarını arıyoruz. Bu anlamda hizmetlerimizi yaparken geçici çözümler ve anlık kararlar yerine kalıcı ve sürekliliği olan projeler üzerinde çalışıyoruz. Bununla ilgili olarak Başkanımız Handan Toprak Benli'nin talimatı ile ödül yönetmeliği hazırlayarak meclisimizden geçirdik. Bu vesile ile kulüplerimize mali destek de sağlayabileceğimizden dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Spor işleri Müdürlüğü olarak, Belediyenin amaçlarını, hedeflerini ve bu hedeflere ulaşmayı mümkün kılacak gerekli planları ve geleceğe dönük kalıcı çalışmalar yapmaktayız. İlçemizde bulunan Firuzköy Stadı'nın yükünü hafifletmek için kulüplerimize mahallelerimizde antrenman sahaları temin edeceğiz. Bu branşları çoğaltarak mevcut spor kulüplerinin altında yeni şubeler açarak (güreş, kort tenisi, yüzme, kürek, bocce) Avcılar’da gençliğe sporu sevdireceğiz. İlk olarak Ulu Önder Atatürk adına 24 Kasım Öğretmenler gününde Baş Öğretmen Atatürk koşusu tertip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Spor alanlarının ihtiyaçlarını çözüme kavuşturup daha modern hale getirmeye çalıştıklarını vurgulayan Spor İşleri Müdürü Yener Şayir, "Amatör sporlar için yardımlarımız sadece malzeme yardımı ile sınırlı kalmayacak. Amatör Sporları hangi branj olursa olsun kucaklamaya hazırız ve her zaman yanlarındayız. Spor İşleri Müdürlüğü olarak Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili bir bilgi havuzu oluşturduk. Bu havuzda toplanan sorunları ve bilgileri derleyip en doğru şekilde çözüme kavuşturmak için günün her saati çalışmalar yapıyoruz" şeklinde konuştu.