Belhanda olmadı, tek seçenek Ruiz

Belhanda olmadı, tek seçenek Ruiz
Belhanda olmadı, tek seçenek Ruiz
Belhanda'dan yüksek bonservis bedeli nedeniyle vazgeçen siyah-beyazlılar, rotayı Fulham'lı Bryan Ruiz'e çevirdi. Kartal'ın, birkaç gün içinde İngiliz kulübüyle anlaşarak transferi açıklaması bekleniyor.

Beşiktaş ’ta 10 numara transferi yeni bir boyut kazandı. Dinamo Kiev oyuncusu Belhanda’dan 17 milyon Euro ’luk bonservis nedeniyle vazgeçmek zorunda kalan Kartal, listesindeki 10 numara adaylarından biri olan Bryan Ruiz’e yöneldi.

İşte Beşiktaş'ın borcu!


Siyah-beyazlılar, Hunt ve Lanzini transferlerinin gerçekleşmemesinden sonra daha önce anlaşma sağladıkları Bryan Ruiz’i bekletmeye almış ve bu sefer Belhanda için Dinamo Kiev ile pazarlık masasına oturmuştu. Dinamo Kiev Kulübü Başkanı Ihor Surkis’in son yapılan pazarlıkların ardından fiyatı bir anda yükseltmesi üzerine Belhanda’dan da vazgeçmek zorunda kalan Beşiktaş, 28 yaşındaki Kosta Rikalı oyuncunun transferinde elini çabuk tutmaz ise Bryan Ruiz Werder Bremen’e imza atabilir.

'BREMEN ANLAŞTI' İDDİASI

Alman medyasına göre, Fulham ile Ruiz için görüşmelere başlayan Werder Bremen bu transferi sonuçlandırmaya çok yakın. Werder Bremen’in, oyuncu için Fulham’a 4 milyon Euro bonservis bedeli teklif ettiği, oyuncu ile de yıllık 2 milyon Euro’ya anlaşma sağladığı ve bu transferin bitmesinin an meselesi olduğu iddia edildi. Fulham’ın, Werder Bremen’den aldığı teklifi ilk etapta beğenmediği fakat oyuncusunun Werder Bremen ile anlaştığı iddiasını da reddetmeyerek Alman ekibine açık kapı bıraktığı öğrenildi.

Bryan Ruiz haricinde listesine son olarak Queens Park Rangers’ta oynayan Faslı Adel Taarabt’ı ekleyen Beşiktaş’ın, İngiliz kulübüyle birkaç gün içinde anlaşarak aylar süren 10 numara konusunu noktalaması bekleniyor. (Fanatik)

Arsenal maçı öncesi Beşiktaş'ta sakatlık şoku