Belluschi'den kötü haber

Belluschi'den kötü haber
Belluschi'den kötü haber
Bursaspor Teknik Direktörü Daum, Rizespor maçı ve takımın son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu.

DHA - Özlüce Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Christoph Daum, " Beşiktaş maçını analiz ettik. Beşiktaş maçında bire bir mücadelelerde iyi oyuna başlayamadık. Oradaki zaaflarımızı idmanlarımızda düzeltmeye çalıştık. Bu hafta futbolcu arkadaşlarımız özveriyle çalıştı. Çaykur Rizespor maçında başka bir takım göreceğinize inanıyorum. Çaykur Rizespor ve sonrasındaki maçlarında üzerine koymamız gerekiyor. Takım içerisindeki arkadaşlık çok iyi. Kazanma arzumuzu önümüzdeki maçta göreceğiz. Başlangıçta değil, tüm müsabaka sürecinde bunu göstermemiz gerekiyor. Geçen maçta Beşiktaş'ın sağladığı avantajların bizim tarafımızda olması gerekiyor" diye konuştu.

"BELLUSCHİ YETİŞEMEYECEK"

"Eksiklerimizden Belluschi tam olarak iyileşmedi" diyen tecrübeli çalıştırıcı, "Çalışmaları çok iyi gidiyor. Ancak bu müsabakaya yetişemeyecek. Pinto'nun mide problemi devam ediyor. Epey kuvvetten düştü. Yarın Pinto kadroya dahil edilebilir mi buna bakacağız. Dün hiç idmana katılamadı. Bugün idmanı neredeyse yarıda bıraktı. Tedaviler sürüyor. İshal olmuş durumda. Epey sıvı kaybına uğradı" şeklinde konuştu.

"KAZANMA İSTEĞİNİ YÜKSELTMEK İSTİYORUZ"

Çaykur Rizespor maçının zorlu geçeceğini belirten Christoph Daum, "Rizespor müsabakasının zor olduğunu biliyoruz. Önümüze pozitif bakıyoruz ve maçı bekliyoruz. Futbolcularımız kesinlikle bu maçı kazanmalarını ve tamamen mücadele etmelerini istiyoruz. 90 dakika sonunda neleri sahaya yansıttıklarını hep beraber göreceğiz. Son haftalarda fiziksel idmanları yaptık. Diziliş hakkında idmanlar oldu. Oyun disiplini ağırlıklı idmanlar oldu. Çabukluk daha fazla olması gerekiyor. Daha çabuk hareket etmek durumundayız. Kazanma isteğini yükseltmek istiyoruz. Bizi büyük bir mücadele bekliyor. Ne olursa olsun futbolcularımız mücadele edecek" dedi.

"MATEMATİKSEL YAKLAŞMIYORUM"

Bir gazetecinin, "Takımın kapasitesini gördünüz. Kendinize sezon sonu için nasıl bir hedef çizdiniz?" sorusuna Daum, "Ben olaya matematiksel yaklaşmıyorum. Böyle hesaplarım yok. Sezon sonunda bizim Avrupa Kupaları'na katılmak için kaç puana ihtiyacımız var ona bakıyorum. Zamanında böyle bir şey oldu. Devre arasında 11 puan liderin arkasındaydık sonra şampiyon olduk" diye konuştu.

"GOL ATSALAR FARKLI BAKILIR"

Tuncay Şanlı ve Sebastian Pinto ile ilgili eleştirilere yanıt veren tecrübeli teknik adam, "Bence haksız bir eleştiri. Çünkü futbol takım oyunudur. Takım oyunu olduğu için tüm takımı görmek lazım. Her zaman bu kötü sonuçlarda o futbolcular veya suçlular aranıyor. Bu müsabakada her iki futbolcumuzun gol atmayışı pozisyonda iyi göstermiyor, atsalar bakış açısı daha farklı olurdu. Pinto'ya baktığımız zaman 80 dakika sahada olmayabilir ama çok önemli goller atabilir. Onları yapmayınca hemen eleştiri yapılabiliyor. Ben bunu tamamen takım olarak görmek istiyorum. Tek tek futbolcuları çıkarıp suçlu aramak istemiyorum. 3-0 mağlubiyetimiz bu iki futbolcudan kaynaklanmıyor. Ayrıca çok istediğim bir şey var. Gol yemeden bir bir müsabakayı tamamlamak istiyorum. Bunu çok istiyorum" şeklinde konuştu.