Belözoğlu: En zorunu çektik!

Belözoğlu: En zorunu çektik!
Belözoğlu: En zorunu çektik!
Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Abdullah Kiğılı, Genel Sekreter Talat Yılmaz ve takımın en tecrübeli isimlerinden Emre Belözoğlu, şampiyonlar ligi playoff turundaki rakip Arsenal'i değerlendirdiler.

Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı; "Hayırlı olsun. En güzeli oldu. Arsenal dünyanın en popüler ekiplerinden birisi. Bizden çok daha iyi bir takım değiller ama isimleri çok büyük. Kuradaki en büyük kulüp bize çıktı. Form durumları iyi değil. Yeni transferimiz Emenike'nin de katılımıyla daha da güçleneceğiz. Önce Süper Kupa oynayacağız, sonra lig başlayacak ve Arsenal ile karşılaşacağız. Arsenal karşısına çok daha hazır çıkacağız. Bence Fenerbahçe'nin şansı var. Ben yüzde 51 Fenerbahçe, yüzde 49 Arsenal diyorum" dedi.

EMRE BELÖZOĞLU: "ÇEKEBİLECEĞİMİZ EN ZOR RAKİBİ ÇEKTİK"
Emre Belözoğlu ise zor bir kura çektiklerini ama Şampiyonlar Ligi'nde olmak istediklerini söyledi. Salzburg ile eşleştiklerinde de o grubun en güçlü takımı ile eşleştiklerini hatırlatan Emre, "Şimdi de grubun en güçlüsü bize geldi. Çekebileceğimiz en zor rakibi çektik ama biz Şampiyonlar Ligi'nde olmak isteyen bir takımız. Maç tarihlerine kadar da fiziksel olarak hazır hale geleceğiz. Elimizden gelenin en iyisini yapıp, turu geçmek Şampiyonlar Ligi'ne kalmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

TALAT YILMAZ: "BİZ DE ONLAR İÇİN ZORLUYUZ"
Genel Sekreter Talat Yılmaz ise Arsenal'in zorlu bir kura olduğunu belirterek, "Biz de onlar için zor bir rakibiz" dedi. Talat Yılmaz, "İngiliz takımlarıyla oynamak zor gibi görünse de bizim takımımızda da Premier Lig'de oynamış oyuncular var. Bütün rakipler zor rakipti. Biz de onlar için zor bir rakibiz. Bu yolu kimse kolay kabul etmesin. Bu yolda engeller var, biz bir davaya inanmışsak, hedeflerimiz varsa bu zorlukları aşmalıyız. İnanıyoruz ki teknik kadromuz, oyuncularımız Arsenal'i eleyecek güçtedir" diye konuştu.

ARSENAL GENEL SEKRETERİ MİLES: "ÇIKIŞTAKİ BİR EKİP İLE EŞLEŞTİK"
Kura sonrası değerlendirmede bulunan Arsenal Genel Sekreteri David Miles; "Her rakibe saygı duyuyoruz. Çıkışta olan bir ekip ile eşleştik. Fenerbahçe'yi asla küçümsemeyeceğiz. Biz de onlar da Şampiyonlar Ligi'nde olmak istiyor. Başarılar ve şans dilerim" dedi. (aa/dha)