Belözoğlu'ndan basına ambargo

Mateja Kezman ve Fatih Terim'den sonra medyaya ambargo koyanlar listesine Emre Belözoğlu da katıldı. Milli futbolcu, bundan sonra transferler dahil hiçbir konuda medyaya açıklama yapmayacağını ve röportaj vermeyeceğini kaydetti.

İSTANBUL - Mateja Kezman ve Fatih Terim'den sonra medyaya ambargo koyanlar listesine Emre Belözoğlu da katıldı. Milli futbolcu, bundan sonra transferler dahil hiçbir konuda medyaya açıklama yapmayacağını ve röportaj vermeyeceğini kaydetti. Kendi üzerinden Milli Takım'ın yıpratılmaya çalışıldığını savunan Emre, "Macaristan maçında gol sonrası yaptığım hareketin fair-play ruhuna uygun olmadığının farkındayım, ancak yapmış olduğum hareket ile ilgili pişmanlığımı kendi içimde yaşamama bile izin vermediler.
O hareketi tribündeki bir kişiye yaptığımı ifade etmeme rağmen, herkes kendi üstüne alındı ve haberlere, sanki o hareketi herkese yapmışım gibi yansıtıldı" dedi.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in kızı Merve'yle ilişkisi olduğu için ceza almadığı yönündeki iddiaları kesin bir dille reddeden Emre şöyle konuştu: "Fatih Terim benim babamdan sonra ikinci babam dediğim insandır. Merve Terim de benim kendi öz kız kardeşimden ayırt etmediğim kardeşimdir. Bu haberin sahibi olan kişi ile ilgili hukuki süreç başlatılmıştır. Bana ahlak ve terbiye dersi veren bu insana, bu çirkin açıklamayı soruyorum ve Allah'a inancı varsa hakkımı helal etmediğimi bilmesini istiyorum." (Spor Servisi)