'Ben Fatih... Fenerli Fatih'

Fenerbahçe'ye transferi ortalığı biraz karıştırmıştı Fatih Akyel'in. Galatasaray'da yetişmesi kulüp içinde tepkilere neden olmuştu. Milli oyuncu kısa sürede alıştı Sarı-Lacivertli camiaya.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'ye transferi ortalığı biraz karıştırmıştı Fatih Akyel'in. Galatasaray'da yetişmesi kulüp içinde tepkilere neden olmuştu. Milli oyuncu kısa sürede alıştı Sarı-Lacivertli camiaya. Geldiği yıl iyi oyunuyla birlikte, eleştiriler de bitti. Fatih bu sezon futboluyla değil, hırçınlığıyla ve kırmızı kartlarıyla gündeme geldi. Fenerbahçe'nin inanılmaz düşüşünü, takımdaki genel havayı, agresifliğini konuştuk Fatih'le. İşte milli futbolcunun açıklamaları...

  • Şampiyonlar Ligi'ne kalamadık. Türkiye Kupası'na erken havlu attık. UEFA'da beklenen yere gelemedik. Bunun yanı sıra teknik adam değişiklikleri ve 6-0'lık Galatasaray rehaveti uzun sürdü. Bazı arkadaşlarımızın kadro dışı kalmaları hızlı düşüşün etkenleri oldular. Kalanların ise formsuzluğunu da unutmamak gerekir.
  • Sorumluluk bizim. Oranlama yaparsak yüzde 85, biz suçluyuz. Geri kalan bölümü de teknik kadroya kalıyor. Açık konuşmak gerekir. Herkes profesyonelce davranmadı. İşimize sahiplenseydik Fenerbahçe bu durumda olmazdı.
  • Evet bilinen Fatih bu sezon yoktu. Her futbolcunun belirli dönemlerde verimi düşer. Ben de yaşadım. Gelecek sezon böyle olacağını düşünmek doğru değil. Kötü bir sezon geçireceğime ihtimal vermezdim, ancak çok değişik isimlerle oynadık. Bu nedenle birbirimizi tamamlayamadık.
  • Agresif bir yanım var. Bunu kabul ediyorum. Takımın kötü durumu ve yapılan haksızlıklar bu özelliğimi daha da artırıyor. Beşiktaş maçındaki kart şansızlıktı. Adana'da rakip bana takıldı düştü. Hem penaltı hem de kırmızı verildi.
  • Bugüne kadar para konuşan, parayı sorun yapan birine rastlamadım. Zaten bizim bu durumda para isteme şansımız olamaz. Başarısızlığımız hep gündemde kaldı. Ödeme yapılmaması bu anlamda tepkiye neden olmadı.
  • 2005 yılına kadar mukavelem var. Ben Fenerbahçeli Fatih Akyel'im ve isteyerek geldim. Ancak, 'git' derlerse başımın çaresine bakarım.