'Ben neredeyim?'

'Ben neredeyim?'
'Ben neredeyim?'
Derbide kafasına aldığı darbe sonrası geçici bilinç kaybı yaşayan Cenk Gönen, kendisine müdahale eden doktora "Burası neresi?" diye sordu. Siyah-beyazlı kalecinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Derbide Beşiktaş ’ın iki kalecisi de büyük problem yaşadı. Zorlu mücadeleye ilk 11’de başlayan deneyimli kaleci Tolga Zengin, karşılaşmanın 34. dakikasında Galatasaraylı Didier Drogba’nın yan ağları bulan şutuna müdahale etmek için yaptığı hamlenin ardından yere kontrolsüz düşerek sakatlık geçirdi.

Galatasaraylı Semih'ten büyük centilmenlik


Sezonun büyük bölümünde Kara Kartal’ın kalesini sakat sakat korumayı sürdüren fedakar kaleciye, yapılan kontrollerin ardından oyunun ilk bölümünü tamamlamasına izin verildi. Soyunma odasında yapılan kontrollerde başının döndüğünü ve çift görme sorununun olduğunu söyleyen Tolga’nın, karşılaşmaya dönmesine izin verilmedi ve tecrübeli kalecinin yerine ikinci yarıda Cenk Gönen kaleyi devraldı.

BİLİNÇ KAYBI YAŞADI

Maçın son bölümlerine kadar başarılı bir oyun ortaya koyan Cenk Gönan, 80. dakikada takım arkadaşı Pedro Franco ve Galatasaraylı Burak Yılmaz’ın ceza alanı içinde hamle yaptığı pozisyonda kafasına darbe aldı. Bu durumun ardından geçici bilinç kaybı yaşayan ve kendisine müdahale eden kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık’a, “Ben nerdeyim? Burası neresi?” diye soran Cenk, sağlık ekibinin, “Maçtasın” cevabının ardından, “Ne zaman oyuna girdim. Hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Doktor Karanlık’ın müdahalesinin ardından oyunun kalan dakikalarında görevini devam ettiren 26 yaşındaki kalecinin, maç sonunda beyin tomografisinin çekildiği ve durumunun iyi olduğu bildirildi. (Fanatik)

Maç sonu birbirlerine girdiler