'Ben pay falan istemedim'

Beşiktaş'ın milli futbolcusu İlhan Mansız, sakatlığının her geçen gün düzeldiğini, bunun da kendisini ümitlendirdiğini söyledi.

İSTANBUL - Beşiktaş'ın milli futbolcusu İlhan Mansız, sakatlığının her geçen gün düzeldiğini, bunun da kendisini ümitlendirdiğini söyledi.
İtalya'da tedavisini sürdüren İlhan, internetteki sitesinde yaptığı açıklamada, geçen hafta başlayan tedavisinin tüm hızıyla sürdüğünü ifade ederek, "Eğer herşey yolunda giderse, üç hafta içinde antrenmanlara başlayacağım. Bunu sabırsızlıkla bekliyorum" dedi. Dizine her gün 2.5 saat havuz tedavisi uygulandığını, yaklaşık 3 saat de salonda ağırlık çalıştığını anlatan İlhan, şunları söyledi: "Kendimi çok zinde hissediyorum. Dizimde herhangi bir su toplanmaması ve aşırı ağrı oluşmaması da beni ümitlendiriyor. Bir hafta sonra, başından beri tedavimi takip eden profesöre giderek ayağımın son durumunun değerlendirmesini yapacağız."
İlhan, kendisiyle ilgili asılsız haberlerin sürdüğünü, Güney Kore'deki turnuvada elde edilecek gelirden pay talep ettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını kayderek, "Adeta kara mizah yapılıyor. Ben 500 bin dolar istemişim, verilmeyince de 'sakatım' deyip kampı terk etmişim. Bir kere ben Beşiktaş takımının sözleşmeli futbolcusuyum ve kulüp yöneticilerim ne derse ona uymaya mecburum. Dolayısıyla da turnuvaya bilinçli olarak katılmamak diye bir şey söz konusu değil. Hele ki bu turnuvanın gelirinden pay istemem gibi bir şey asla söz konusu değil" açıklamasında bulundu.
Lucescu: İlhan'ı bekleyelim
Öte yandan Barış Kupası için Güney Kore'de bulunan Beşiktaş'ın hocası Mircea Lucescu transfer konusuna açıklık getirerek, "Forvette sorunumuz var Ancak elimizde çok geniş bir liste var. Bunlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Seçici davranıp yapımıza uygun bir oyunucu alacağız. Ancak bunun için biraz daha İlhan'ın durumun beklemek zorundayız" dedi. Kaleci Cordoba ise transferiyle ilgili olarak, "Bu teklifler hangi futbolcuya gelse aynı davranış içinde olurdu. İkinci yarının başında önce Barcelona sonra da Arsenal'dan ciddi teklifler aldım. Buna rağmen görüşme yapmayıp Beşiktaş'ı son güne kadar bekledim. Ancak bonservis sorunu çözülmeyince İngilizlerle görüştüm" dedi. Beşiktaş, Barış Kupası'ndaki ilk maçını bugün saat 13.00'de Seognam Ilhwa ile yapılacak. (Spor Servisi)