'Ben vermem, hak eden alır'

Fenerbahçe galibi Galatasaray'da teknik direktörü Fatih Terim, takımın özlenen futbolunu Fenerbahçe karşısında gördüklerini, bunun üzerine koyarak devam etmeleri gerektiğini söyledi.
Haber: CÜNEYT KARAKAYA / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe galibi Galatasaray'da teknik direktörü Fatih Terim, takımın özlenen futbolunu Fenerbahçe karşısında gördüklerini, bunun üzerine koyarak devam etmeleri gerektiğini söyledi.
Terim, takımının iyi oyununa başlama noktasının Fenerbahçe maçı olduğunu kaydederek, "Birtakım değişiklikler kolay olmuyor. İstisnai haller olmazsa, bu sistemle devam edeceğiz" dedi. Terim, şöyle devam etti: "Ortada bir felsefe var. Sistemler, teknik ve fizik zaafı örtmez. Sezon başından beri zaman zaman istediğimiz işleri yapamıyorduk. Ancak Fenerbahçe maçında yaptığımızı gördük. Zaten son birkaç aydır 3-5-2 sistemine dönmeyi düşünüyorduk. Aslolan, sahada gerekenleri yerine getirmek. Yoksa numaraların bir önemi yok.''
Derbide attığı iki golle galibiyetin en önemli mimarı olarak gösterilen Ümit Karan'a zamanında forma vermediği şeklindeki eleştirilerle ilgili olarak da Terim, "Oyuncu benden formayı kendisi alır" dedi ve şöyle devam etti: "Sezon başından bu yana, Ümit'e sakat ya da problemli olmadığı her dönemde formayı verdim. Sezon başında kendisiyle yaptığım ve bize lazım olduğunu söylediğim konuşmayla ilgili ayrıntıları o size anlatır. Ama Ümit Karan şimdi goller atıyor diye ideal durumda mı? Burada kalmamalı, bundan tatmin olmamalı. Ayrıca bunlar normal. Fenerbahçe'ye kaybetmiş olsaydık, bugün, derbi deneyimi olmayan Volkan'ın niye oynatıldığı, kaç maçtır forma giyemeyen Cihan'ın neden sahaya sürüldüğü eleştirileri olacaktı."
Çetin'e destek çıktı
Eleştirilere maruz kalan Fenerbahçe teknik sorumlusu Oğuz Çetin'e destek veren Terim, her antrenörün kaybedilen maçlar sonrası eleştirilere uğradığını belirterek, "Çetin direncini korumalı ve bildiği yolda yürümeli. Bunların altından kalkabilecek kapasitede" dedi.
Öte yandan Hasan Şaş, Ümit Davala, Mondragon, Ergün, Ayhan ve Xavier, İstanbul Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde tedavi gören lösemi hastası çocukları ziyaret ederek, onlara çeşitli hediye dağıttı.