'Ben yarı yolda bırakmam'

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA'ya verdiği demeçte ekibi hakkında açıklamalarda bulundu. UEFA adına ISNTV Terim ile röportaj yaparken, Terim, yeni yıldız adayı olarak genç futbolcu Sabri'yi gösterdi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA'ya verdiği demeçte ekibi hakkında açıklamalarda bulundu. UEFA adına ISNTV Terim ile röportaj yaparken, Terim, yeni yıldız adayı olarak genç futbolcu Sabri'yi gösterdi. UEFA tarafından maç günlerinde yayınlanmak üzere tüm Avrupa televizyonlarına dağıtılacak olan röportajda Terim, Ali Sami Yen Stadı'nda bu sezon oynayamayacak olmalarının takımı etkilediğini kaydederek, "O stat yıllarımızı verdiğimiz ve yıllarca bizi ağırlayan evimiz gibi bir mekanımızdı. Ancak yöneticilerimiz bizim için daha iyi şartlarda daha modern bir stat yapmak istedi, biz de bu fedakarlığa katlanıyoruz" diye konuştu.
Terim, geçen sezon ikinci olmalarının kendilerinde düş kırıklığı yarattığını söyleyerek, "Galatasaray'da çalıştığım senelerde hiç ikinci olmadık. Ama zaman zaman futbolda bunlar da var. Bunlar sporda kazanmakla kaybetmek arasında geçen bir yol olduğunun en güzel tarifi. Galatasaray'ın hedefleri hep ilerde ve yükseklerdedir. Bunun için yola çıkar ve uğraşırız.
Başarılı olamadığımız zaman da yarı yoldan geri dönmeyiz. Galatasaray çıtasını hep yüksek tutmuştur" açıklamasında bulundu. Özellikle transferde birkaç tecrübeli oyuncunun yanında daha çok genç yeteneklere önem verdiklerini anlatan başarılı çalıştırıcı, Bu seneyi, artı önümüzdeki yılların Galatasaray'ını kurma adına bir temel attık diye düşünüyorum. Belki şimdi hepsine şans veremiyoruz ama yakın bir gelecekte Galatasaray'ın değişip güçlendiğini herkes görecek."
'Türkiye'de olay çıkmaz'
Türkiye'de futbol sevilme oranının dünyadaki ilk sırayı yer alacak kadar büyük olduğunu ifade eden tecrübeli teknik direktör, şöyle devam etti:
"Hatta bazen aşırıya kaçacak kadar cazip. İnanılmaz bir sevgi var. Zaman zaman bu tür maçlarda bu tip olaylarla karşı karşıya kaldık. Türkiye'de 100 yıldır futbol var ve büyük bir olay yaşanmadı. Küçük olaylar da yabancı taraftarın kışkırtmasıyla oldu hep. (Spor Servisi)