'Beni Aziz Yıldırım istemiyor'

Fenerbahçe'nin 'her konuda' anlaştığı Fransız teknik direktör Luis Fernandez, kendisini başkan Aziz Yıldırım'ın istemediğini söyledi.
Haber: MEHMET ÇİFTÇİ / Arşivi

PARİS - Fenerbahçe'nin 'her konuda' anlaştığı Fransız teknik direktör Luis Fernandez, kendisini başkan Aziz Yıldırım'ın istemediğini söyledi. Fernandez, yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ve Sadettin Saran ile görüşmesinin üzerinden bir hafta geçmesine rağmen, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın herhangi bir açıklama yapmamasına bir anlam veremediğini belirtti.
Fransız çalıştırıcı, "Demek ki başkan Aziz Yıldırım beni istemiyor. Ancak benim de Luis Fernandez olarak bunu bilmem lazım. Beni istememesine saygı duyarım ama Fenerbahçe'nin kapısını ben çalmadım, onlar gelip beni istedi. Neredeyse yalvar yakar oldular. Büyük bir istekle geldiler, beni ikna ettiler. Şu anki tavırlarına anlam vermek mümkün değil. Bana, 'biraz daha bekle' diyorlar; bu ne ahlâka ne de profesyonelliğe sığar. Ben Avrupa'da birçok kulüpten teklif almış bir hocayım, bunu da unutmasınlar" dedi.
Başarılı teknik adam, Sarı-Lacivertli takımı çalıştırması konusunda özellikle Sadettin Saran'ın etkisinin çok büyük olduğunu söyleyerek "Ben, Saran'a güvenerek Fenerbahçe'ye 'evet' dedim. Onun da sözünün arkasında durması gerek" diye konuştu.
'Kafam karmakarışık'
Fenerbahçe'yi istemesinde taraftarın da etkili olduğunu belirten Fernandez şöyle konuştu: "Ateşli, istekli, her şeyini takımı için veren bir taraftar, benim karakterime uygun. O yüzden Fenerbahçe'de başarılı olurum."
Luis Fernandez'in kafasına takılan bir başka konu ise Fenerbahçe'deki kargaşa... Yazılanların gerçek olup olmadığını soruyor. "Fenerbahçe'yle ilgili olarak burada herkes birşeyler söylüyor. Şu an benim de kafam karmakarışık" diyor başarılı çalıştırıcı...