'Beni tüm dünya tanıyor'

Milli kaleci Rüştü'nün yeni takımı Barcelona'da yedek kalması
İspanya'da büyük yankı uyandırdı. Barça teknik direktörü Rijkaard'ın kaleyi genç kaleci Valdes'e vereceğini söylemesi, Rüştü için de tam bir sürpriz oldu.

ZÜRİH - Milli kaleci Rüştü'nün yeni takımı Barcelona'da yedek kalması
İspanya'da büyük yankı uyandırdı. Barça teknik direktörü Rijkaard'ın kaleyi genç kaleci Valdes'e vereceğini söylemesi, Rüştü için de tam bir sürpriz oldu. Milli Takımın Liechtenstein ile oynayacağı maç için dün kafileye katılan başarılı kaleci Rijkaard'ın verdiği bu karara saygı duyduğunu belirterek, "Daha ilk haftadan problem çıkarmak niyetinde değilim, üstelik benim gibi bir futbolcuya da yakışmaz. Oynasam da oynamasam da benim için problem değil. Yarının neler getireceğini kimse bilemez" diye konuştu. Barcelona'da şimdilik mutlu olduğunu belirten Rüştü, "Benim kendimi ispat etmeme gerek yok. Bütün dünya Rüştü Reçber'i tanıyor. İspat için özel bir çaba sarfetmeyeceğim" dedi.
Öte yandan Milli Takımlar Menajeri Can Çobanoğlu'nun, Barcelona teknik direktörü Rijkaard'ı arayarak, "Rüştü'nün dil bilmemesi problem olamaz. Böylesine bir kaleciyi bir an önce kazanmaya bakın. Çünkü Rüştü bizim için çok önemli bir futbolcu. Yok eğer kafanızda başka bir plan varsa, söyleyin. Dünyada Rüştü gibi kaç kaleci var? Onu yedek bırakmanıza göz yumamayız. Milli Takım ve Türkiye olarak Rüştü'nün arkasındayız. Gerekirse her hafta maçlarınıza gelir oyuncumuza moral de veririz" dediği öğrenildi.
'Gelince konuşuruz'
Hollandalı çalıştırıcının ise Can Çobanoğlu'na, "Rüştü'nün dil sorunu var. Bunu kısa sürede halledeceğiz. Onun nasıl bir kaleci olduğunu elbette ki çok iyi biliyorum. Rüştü'yü Avrupa Kupası maçlarında kullanacağım" dediği ifade edildi. Genç çalıştırıcının Çobanoğlu'nu Barcelona'ya davet ettiği ve bu konuyu daha ayrıntılı konuşmak istediği ise gelen bilgiler arasında. (Spor Servisi)