'Benim çılgın 50 yılım'

Alman Bild gazetesi, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un, bugün kutlayacağı 50. yaşgününden dolayı yaşamını anlattığı yeni bir yazı dizisi başlattı.

BERLİN - Alman Bild gazetesi, Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum'un, bugün kutlayacağı 50. yaşgününden dolayı yaşamını anlattığı yeni bir yazı dizisi başlattı. "Daum-Benim çılgın 50 yılım'' başlığıyla verilen yazı dizisinin dünkü bölümünde, Christoph Daum'un büyük çöküntüler yaşadığı, ancak her zaman yeniden ayağa kalkmasını bildiği belirtildi. Haberde, Daum'un antrenörlük yaşantısı, kokain davası ve Türkiye'de sevgilisi Angelika ile 2 yaşındaki oğlu Jean Paul ile birlikte yaşadığı hayatı hakkında yapılan bir röpörtaja yer verildi.
'Amacım mesaj vermek'
Daum, Die Welt Gazetesi'ne verdiği röpörtajda da, Alman vatandaşlığını koruyacağını, ancak Türk vatandaşlığına geçme konusunda ciddi olduğunu belirterek, "Türk vatandaşı olarak daha fazla hoşgörü için bir işaret vermek istiyorum" dedi. Türkiye'de kendisini çok iyi hissettiğini kaydeden Daum, bunun ilerde Alman liglerine dönmeyeceği anlamına gelmediğini, en büyük düşünün de Almanya Milli Takımı teknik direktörlüğü yapmak olduğunu anlattı.
Christoph Daum, Kicker adlı futbol dergisine yaptığı açıklamada da, "Türkiye için bugüne dek çok şey yaptığım söyleniyor. Burada kendimi çok iyi hissediyorum. Zor günlerimde büyük dostluk gördüm. Türk pasaportumu almadan önce Türkçe'yi iyi öğrenmek istiyorum. Yalnızca Türk Milli Marşı'nı söyleyebilmek benim için yeterli değil. Bu adımı, Türkiye'nin Avrupa'ya ait olduğunu göstermek ve uluslararası hoşgörü için atıyorum" dedi. Daum, Fenerbahçe'nin 2007 yılında 100. kuruluş yılını kutlayacağını da hatırlatarak, "Fenerbahçe, 2007 yılında Şampiyonlar Ligi ya da UEFA Kupası'nı kazansa bu harika birşey olur" dedi. (Spor Servisi)