'Benim Galatasaraylılığım mı kalmış'

'Benim Galatasaraylılığım mı kalmış'
'Benim Galatasaraylılığım mı kalmış'
Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, hala Galatasaraylı olmasının gündeme getirilmesi ile ilgili konuştu.

ANKARA - Süper Lig'in 8. haftasında 17 Ekim Cumartesi günü oynanacak Galatasaray ile karşılaşacak olan Gençlerbirliği'nde Kulüp Başkanı İlhan Cavcav, 9 Ekim Cuma günü futbolculara 6.5 milyar lira ödeme yapıldığını söyledi.

Yapılan ödemenin kendisinin bir meziyeti olarak görülmemesi gerektiğini vurgulayan Cavcav, "Kimsenin beni 'öde öde' diye sıkıştırdığı yok ama Galatasaray ile çok önemli bir karşılaşmaya çıkacağız. Ayrıca bu, benim zaten vermem gereken para . Kulüplerimizin bazıları maddi sıkıntı içinde olduklarından çocukların paralarını veremiyor. Biz bunu veriyoruz ve ben de karşılığını almak istiyorum" dedi.

Futbolcunun emeğinin karşılığında kendisinin de para verdiğini anlatan Cavcav, "Sen de sahaya çıktığın zaman gerekeni yap ve takımına puan kazandır" ifadesini kullandı.   

Gençlerbirliği Başkanı, kırmızı-siyahlı kulüpteki 37 yıllık başkanlığının ardından hala Galatasaraylı olmasının gündeme getirilmesine ilişkin, "Bunlar çok saçma. Daha önce de kaç kere söyledim, amcam Tayyar Cavcav Galatasaray'da oynadı. Başkanlığım döneminde Galatasaray'ı kaç kez, diğer takımları kaç kez yendiğime bakılsın. Daha ne kadar pişirilecek bu konu. 37 yıldır bu kulübün başkanlığını yapıyorum, benim Galatasaraylılığım mı kalmış. Her günüm Gençlerbirliği" ifadelerini kullandı. (AA)