Benitez: Beşiktaş'ın üstünde baskı var

Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez, güzel anılarının olduğu İstanbul'dan galibiyetle dönmek amacında. İspanyol teknik adam Benitez ve Liverpool'un sol kanat...

İSTANBUL - Liverpool Teknik Direktörü Rafael Benitez, güzel anılarının olduğu İstanbul'dan galibiyetle dönmek amacında. İspanyol teknik adam Benitez ve Liverpool'un sol kanat oyuncusu John Arne Riise dün İnönü Stadı'nda medyanın karşısındaydı. Benitez hızlı ve tempolu oynamak istediklerinin altını çizerek "Şampiyonlar Ligi'nin kendine özgü baskısının yanı sıra Beşiktaş'ın rahat olmadığını biliyoruz. Beşiktaş taraftarını ve burada nasıl bir atmosfer oldğunu biliyorum. Hızlı ve tempolu oynamaya çalışacağız ama bu, oyuncuların formuna bağlı. Planlarımızı onlar belirleyecek" dedi.
'Ertuğrul'la tanışmak isterim'
Beşiktaş'ta çekindiği oyuncu olup olmadığı sorusu üzerine deneyimli teknik adam, "Genelde hepsini dikkate almak gerekiyor. İsim vermem gerekirse Bobo, Nobre, Tello ve Cisse dikkate alınması gereken oyuncular" diye konuştu. Ertuğrul Sağlam'ı tanımadığını ancak maçtan önce kendisiyle tokalaşmak istediğini söyleyen Benitez, Türkiye'deki terör olayları konusundaki soru üzerine ise, "Futbolu oynarken sporu düşünüyoruz. Bu nedenle bu olayları düşünmemeye çalışıyoruz" açıklamasını yaptı.
Liverpool'un Norveçli oyuncusu Riise ise Beşiktaş'ın daha formda olduğunu söyledi. Tecrübeli solak "Beşiktaş, kendi sahasında oynayacak ve taraftar desteği arkasında olacak. Beşiktaş'ı yenmeliyiz. Bu nedenle rakibimize karşı en iyi futbolumuzu oynamaya çalışacağız" diye konuştu. Riise, Türkiye'nin, 13. Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda ülkesiyle yapacağı maç konusundaki soruyu ise, kısaca "Türkiye'yi yenersek finallere gideceğiz. Pozitif futbol oyna-yacağız" diye yanıtladı. (Spor Servisi)