Bensiz izlenmez...

Bensiz izlenmez...
Bensiz izlenmez...
Önceki gece attığı 2 gole rağmen İsveç'in Portekiz'e 3-2 mağlup olup 2014 Dünya Kupası biletini Portekiz'e kaptırmasına engel olamayan Zlatan İbrahimoviç, turnuvanın onun yokluğunda tatsız olacağını söyledi.

Önceki gece 2014 Dünya Kupası’na Avrupa Elemeleri’nden katılma hakkı kazanan takımlar belli olurken gecenin en ilgi çekici müsabakası hiç kuşku yok ki İsveç’in Portekiz’i ağırladığı maçtı. İsveçli Zlatan İbrahimoviç ile Portekizli süperyıldız Cristiano Ronaldo’nun bir anlamda ‘düellosu’ şeklinde geçen maçta 3-2’lik sonuçla gülen taraf ilk maçı da 1-0 kazanan Portekiz oldu. Ronaldo’nun 3, İbrahimoviç’in de 2 gol attığı maç sonrasında, Altın Top ödülüne biraz daha yaklaşan Ronaldo, kariyerine bir başarı daha eklerken, İbrahimoviç’e hayal kırıklığı düştü.
32 yaşında olan İsveçli yıldız, 3-2 kaybettikleri maç sonrasında “Bu maç, milli formayla Dünya Kupası’na gitmek için muhtemelen son şansımdı” derken, bilinen tavrını da sürdürdü. Yeteneğinin farkında olan oyuncu pek çok futbolseverin aklından geçeni dillendirilerek Brezilya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın ‘izlenmeye değmez olduğunu’ şöyle anlattı: “Emin olduğum tek bir şey var. Dünya Kupası bensiz izlenmeye değmez. Bu nedenle turnuvanın dört gözle beklenmesine gerek yok.”
Performansı, futbol efsanesi Gary Lineker tarafından “O kesinlikle bu gezegenden değil” ve “Ribery’nin kaç kupa kazandığı umurumda değil. En iyi oyuncu en iyi oyuncudur. Ve bu yılın en iyisi tartışmasız şekilde Ronaldo’dur” şeklindeki tweet’lerle övülen Ronaldo, ülkesinde de tahmin edilebileceği üzere milli kahraman oldu. Portekiz gazetelerinden A Bola, ‘Ronaldo, Portekiz’i Brezilya’ya götürüyor’, O Jogo da Ronaldo’nun fotoğrafının üzerine ‘Devasa’ diye başlık atıp, ‘Stratosfer-Ronaldo, Dünya Şampiyonası’nı garantiledi’ ifadesini kullandı. Publico da ‘Süper kahraman Ronaldo, Dünya Şampiyonası’nın yolunu gösteriyor’ yorumunu yaptı. İspanyol basını da aynı zamanda Real Madrid forması giyen yıldız oyuncuyu övgülere boğdu. Marca, ‘Dünya çapındaki altın 7 numara’ başlığıyla Ronaldo’nun Ballon d’Or’u kazanması gerektiğini yazdı. AS ‘Unutulmaz bir Ronaldo, hat-trick ile Portekiz’i Brezilya’ya götürüyor’, El Mundo, ‘Yüce bir CR7, Portekiz’i fırlatıyor’, El Pais de ‘Cristiano dünya çapında. Yıldız Ronaldo, Portekiz’i Dünya Şampiyonası’na götürüyor’ başlıklarını attı.