Benzema'nın milli takımda oynaması istenmiyor

Benzema'nın milli takımda oynaması istenmiyor
Benzema'nın milli takımda oynaması istenmiyor
Fransa'da düzenlenen bir araştırmada, Olympique Lyon forması giyen Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı suçlamasıyla hakkında soruşturma açılan Real Madrid'in yıldızı Karim Benzema'nın Fransa Milli Takımı'ndaki geleceği masaya yatırıldı.

PARİS - BFM televizyon kanalının yaptırdığı ankete göre, Fransızların yüzde 82'si Karim Benzema'nın milli takım formasını giymesine karşı çıktı. Ankete katılanların yüzde 50'si, Benzema'nın milli formayı "kesinlikle" giymemesi gerektiğini, yüzde 32'si ise milli takımda oynamasını istemediğini belirtti.

Fransa Başbakanı Manuel Valls, adı şantaj suçlamalarına karışan Benzema'nın milli takımda yerinin olmadığını söylemişti.

Konuyla ilgili soruşturma, Valbuena'nın "mal varlığını gasp etme girişimi" kapsamında yürütülüyor. Valbuena'ya özel hayatına ilişkin gizli çekilmiş bir videonun gönderilerek şantaj yapıldığı ve kendisinden 150 bin Euro istendiği öne sürülüyor. Olayla ilgili Fransız futbolcu Djibril Cisse de başkent Paris'te 13 Ekim'de gözaltına alınmış ve aynı gün serbest bırakılmıştı. Cisse, olayın ardından bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, futbolu bıraktığını duyurmuştu. Benzama'ya ise Valbuena dahil soruşturmada adı geçenlerle görüşme yasağı getirilmişti.

Bu gelişmelerin ardından Karim Benzema, Fransa Milli Takımı Teknik Direktörü Didier Deschamps'ın geçen ayki hazırlık maçları için belirlediği aday kadroda kendine yer bulamamıştı. (AA)