Benzema'ya göre suçlu Ancelotti

Benzema'ya göre suçlu Ancelotti
Benzema'ya göre suçlu Ancelotti
Real Madrid'in yıldız isimlerinden Karim Benzema geleceği ve Real Madrid ile ilgili açıklamalarda bulundu.

DHA - Real Madrid'de sergilediği futbol ile eleştiri okların hedefi haline gelen Karim Benzema, basın toplantısı düzenleyerek kendisini savundu. Fransa Milli Takımı kampında gazetecilerin karşısına geçen yıldız futbolcu, gol yollarında sıkıntı yaşamasının en önemli nedeni olarak teknik direktör Carlo Ancelotti'nin oyun sistemini gösterdi.

Real Madrid'in dudak uçuklatan borcu


Karim Benzema, sahada defansif ağırlıklı görev yaptığını bazen oyun içinde 10 kilometre koştuğunu vurgulayarak, "Takıma farklı açılardan çok yardımcı oluyorum sanırım bu eleştirileri hakketmiyorum" sözlerini etti.

9 numaralı formayı sırtına geçirmiş çok çeşitli golcülerin olduğunu hatırlatan Fransız golcü, "Bazı 9 numaralı futbolcular var ki çok gol atarlar, bazıları da gol atmaktan çok gol atılmasını sağlarlar. Ben ikinci sınıfa giriyorum. Yani takımımın galip gelmesine odakladım" açıklaması yaptı.

Yıldız oyuncu, gelen eleştiriler karşısında rahat olduğunu sözlerine ekleyerek, bu saatten sonra matematik eğitimi almasına gerek olmadığını, çünkü geleceğe güvenle baktığını belirtti.

Gaddar futbolcu kanlar içinde