Beraberliğe sevindiler

14. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası elemelerinde 7. Grup'ta mücadele eden Türkiye, yenilgisiz liderliğini sürdürdü.

NEWCASTLE - 14. Avrupa Ümitler Futbol Şampiyonası elemelerinde 7. Grup'ta mücadele eden Türkiye, yenilgisiz liderliğini sürdürdü. Ümit Milli Takım Teknik Direktörü Raşit Çetiner, 1-1 sona eren İngiltere maçı sonrasında,
"Galip gelemediğimiz için üzülmemek elde değil" dedi. İngiltere ile çok önemli bir maça çıktıklarını ve fevkalede iyi bir mücadele sergilediklerini belirten Çetiner, "İngiltere'yi oynatmamak düşüncesiyle ayağa pas yaparak, topu kendimizde tutmak istedik. Bu gruptan çıkan takım, Avrupa'da ya final oynar, ya da ilk dörde girer" diye konuştu.
İngiltere Ümit Milli Takımı Menaceri David Platt da, "Futbolcularımla gurur duydum" dedi. 1-0 geriye düştükten sonra, Türkiye ile berabere kalmanın büyük başarı olduğuna dikkati çeken Platt, "Grubun en güçlü takımıyla oynadık. Türkiye çok pozitif ve mükemmel bir takım" diye konuştu. Platt, Tuncay'ı çok beğendiğini sözlerine ekledi. Grupta oynanan diğer maçta ise Portekiz, Slovakya'yı rakip sahada 2-0 yendi.
Robson Tuncay'ı istedi
Ümitler'in golünü atan ve iyi bir futbol sergileyen Tuncay'a,
İngilizler'in Sir ünvanlı ünlü teknik direktörü Bobby Robson da hayran kaldı. Newcastle'ı çalıştıran Robson'un, genç oyuncuyu transfer listesine aldığı öğrenildi. (Spor Servisi)