Beraberlik üzdü, Sergen sevindirdi

Üst üste alınan kötü sonuçlarla üzüntülü günler geçiren Beşiktaş'ta, Sergen'in iyileşmesi sevinç yarattı. İstanbulspor maçı öncesindeki son taktik idmanda denenen, ancak ayağındaki ağrıları nedeniyle bazı hareketleri güçlükle yaptığı için 18 kişilik maç kadrosuna alınmayan başarılı oyuncunun...
Haber: ORHAN YILDIRIM / Arşivi

İSTANBUL - Üst üste alınan kötü sonuçlarla üzüntülü günler geçiren Beşiktaş'ta, Sergen'in iyileşmesi sevinç yarattı. İstanbulspor maçı öncesindeki son taktik idmanda denenen, ancak ayağındaki ağrıları nedeniyle bazı hareketleri güçlükle yaptığı için 18 kişilik maç kadrosuna alınmayan başarılı oyuncunun, Trabzonspor ve Chelsea karşılaşmalarında forma giyebileceği belirtildi. Ağrılarının azaldığını söyleyen Sergen, "Ancak bazı hareketleri yapmakta zorlanıyorum. Önümüzde uzun bir süre var. Tedavime devam ediliyor. Trabzonspor karşılaşmasında sahada olacağım. Büyük bir aksilik yaşamazsam, 1 Ekim'de de İngiltere'de Chelsea'ye karşı görev alacağım" dedi.
Lucescu: Kredimiz azaldı
Teknik direktör Mircea Lucescu, dün sabah bir toplantı yaparak,
"Eksiklerimizi gördük. Bu hafta çok iyi çalışıp bunları kapatacağız. Artık hata istemiyorum, kredimiz tükeniyor. Bunun için Trabzon ilk hedef. İnönü'de alacağımız üç puan ile Londra'ya büyük moralle gideceğiz. Chelsea yıldız topluluğu ancak yeni bir takım. Puanla dönersek, Şampiyonlar Ligi'nin ilk maçı öncesinde olduğu gibi üst tur şansımız aynen devam eder" ifadesini kullandı.
Cordoba ise son iki maçta sergilenen futbola ilginç bir yorum getirerek, "Takımdaki herkes hem fizik hem de oyun anlayışı olarak hemen hemen aynı düzeyde. Ancak kafa olarak dört ay gerideyiz. Yani şampiyon olduğumuz günlerdeyiz. Bu rüyanın bittiği henüz kabullenemedik. Beş kişiye karşılık rakipten bir kişiden gol yiyoruz, motivasyon bozuk. Böyle giderse işler kâbusa döner" dedi.
Siyah-Beyazlılar, Trabzonspor maçı hazırlıklarına başladı. İki saat süren idmanda, İstanbulspor maçında 90 dakika forma giyen oyuncular koşu ve pas çalışması yaptı. Antrenmana sakatlıkları süren Sergen ile hafif sakatlıkları bulunan Zago ve Ahmet Yıldırım katılmazken, Ahmet Dursun fizyoterapist eşliğinde çalıştı.