Berkin kimsenin yapamadığını yaptı

Berkin kimsenin yapamadığını yaptı
Berkin kimsenin yapamadığını yaptı
Futbolda 'dört büyükler' olarak bilinen Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor, hem saha içinde hem de saha dışında kavgaları ve anlaşmazlıkları ile gündeme gelir. Ancak 15 yaşındaki Berkin Elvan'ın vefatı, ezeli rakiplerin uzun süre sonra 'tek ses' olmasını sağladı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı'nda polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu hastaneye kaldırılan ve 269 günlük yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan, Süper Lig'in 4 büyük takımı da dahil olmak üzere tüm renkleri birleştirmeyi başardı.

G.Saray'dan Berkin Elvan kararı


Beşiktaş , Fenerbahçe , Galatasaray ve Trabzonspor, Berkin Elvan'ın yaşam mücadelesini kaybetmesinden duydukları üzüntüyü, resmi internet siteleri ve twitter hesaplarından yayımlanan başsağlığı mesajlarıyla iletti.

"HEPİMİZİN ACISI OLDUN BERKİN ELVAN"

Beşiktaş Kulübü, resmi internet sitesinden şu açıklamayı yaptı:
"Genç yaşında aramızdan ayrılan taraftarımız Berkin Elvan'ın vefatından derin üzüntü duymaktayız. 269 gündür süren yaşam mücadelesini bugün kaybeden Beşiktaş taraftarı Berkin Elvan'ın vefatı, hem kulübümüzü hem de camiamızı derinden üzmüştür. Hayatının baharında aramızdan ayrılan Berkin Elvan'a Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz."

Fenerbahçe Kulübü, resmi twitter hesabı üzerinden "Mekanın cennet olsun Berkin Elvan" ifadelerini kullandı. Galatasaray Kulübü, twitter'dan "Hepimizin acısı oldun Berkin, umarız sevginin de tohumu olursun" mesajı yayımladı. Trabzonspor Kulübü ise yine twitter'dan "Nur içinde yat Berkin Elvan" dedi. Mustafa AKIN (DHA)

Spor dünyası da Berkin'i unutmadı