Besçasnih geldi, böyle oldu

Fenerbahçe, yaklaşan Beşiktaş derbisi öncesinde dün Kocaelispor'la oynadığı hazırlık maçının ilk yarısında tutuk görünürken, ikinci yarıda yeni transfer Vladimir Besçasnih'in etkili oyunuyla farklı bir galibiyet aldı. Sarı-Lacivertli takımın dünkü kadrosunda Ortega yine yoktu.

Kocaelispor: 0
Fenerbahçe: 4
STAT: İsmetpaşa
HAKEMLER: Serkan Sarıöz (Yılmaz Kalk), Selçuk Öklü, Onur Küçük
KOCAELİSPOR: Ahmet Şahin ** (Korac 46 **), Faruk **, Orhan Ak **, Volkan ** (Savaş 68 *), Emrah **, Engin ** (Altan 86), Ahmet ** (Güvenç 90), Uğur ** (Abdülkadir 74 *), Ömer ** (Georgiev 67 *), Hüseyin ** (Atilla 85), Lazarov * (Abreu 74 *)
FENERBAHÇE: Rüştü ***, Fatih *, Mirkoviç *** (Mustafa 64 ***), Ümit **, Abdullah *** (Cem 74 **), Hakan ***, Johnson ** (Steviç 70 **), Ali Güneş ** (Ali Akdeniz 64 **), Ceyhun ***, Tuncay ** (Erhan 74 **), Semih **, (Besçasnih 64 ***)
GOLLER: Ceyhun (63 ve 69), Erhan (78), Ali Akdeniz (90)İZMİT - Fenerbahçe, yaklaşan Beşiktaş derbisi öncesinde dün Kocaelispor'la oynadığı hazırlık maçının ilk yarısında tutuk görünürken, ikinci yarıda yeni transfer Vladimir Besçasnih'in etkili oyunuyla farklı bir galibiyet aldı. Sarı-Lacivertli takımın dünkü kadrosunda Ortega yine yoktu. Arjantinli yıldız, ishal olduğunu belirtince gün boyu Samandıra tesislerinde dinlendi, daha sonra da Oğuz Çetin tarafından evine gönderildi. Rebrov da takımla birlikte İzmit'teydi, Oğuz Çetin'den görev istedi ama Çetin, Ukraynalı'yı kadroya almadı.
Hayli temposuz geçen ilk yarıda doğru dürüst pozisyon bile yoktu. Fenerbahçe, orta sahasındaki Ceyhun-Hakan Bayraktar ikilisinin de topla çok fazla oynaması yüzünden, rakibe defansına rahatça yerleşme şansı verdi. Golsüz geçilen ilk yarıdan sonra gol perdesi son 28 dakikada açıldı. 63. dakikada Fenerbahçe ilk gol sevincini, Tuncay'ın ortasında Ceyhun'la yaşadı. Aynı futbolcu, hemen altı dakika sonra Besçasnih'in akıl dolu pasında fileleri bir kez daha havalandırdı: 0-2.
Oyunun son bölümünde sahada bir Besçasnih şov vardı. Rus futbolcu, aldığı her topu pozitif kullanıp, rakip savunmadan adam eksiltirken, 78. dakikada bir gol de Erhan Albayrak'a attırdı: 0-3. Maçın skorunu belirleyen ise, Ceyhun'dan aldığı topu, kaleci Koraç'ın altından ağlara gönderen Ali Akdeniz oldu: 0-4. (Spor Servisi)