Besçasnıh yüzünden Saran'a ihraç

Fenerbahçe Disiplin Kurulu, eski yöneticilerden Sadettin Saran'ın Sarı-Lacivertli kulüpten ihracına karar verdi. Kurul, 2002-2003 sezonunun devre arasında Fenerbahçe'ye gelen Vladimir Besçasnıh'ın transferiyle ilgili belgeleri inceledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe Disiplin Kurulu, eski yöneticilerden Sadettin Saran'ın Sarı-Lacivertli kulüpten ihracına karar verdi. Kurul, 2002-2003 sezonunun devre arasında Fenerbahçe'ye gelen Vladimir Besçasnıh'ın transferiyle ilgili belgeleri inceledi. Kurul, Rus futbolcunun transferiyle ilgili kulübe sunulan belgelerin altındaki imzaların Spartak Moskova başkanına ait olmadığını, bilirkişi incelemesi sonucunda belirledi.
Saran'ın kulübe verdiği bu belgelerle görevinin gerektirdiği dikkat ve özene uymadığı için kulüpten kesin ihracına karar verildi. Saran'ın, bir ay içinde kulüp yönetim kuruluna dilekçe ile başvuruda bulunarak, alınan bu kararı genel kurula götürme hakkı bulunduğu bildirildi.
Başkanvekili Nihat Özdemir konuyla ilgili, "Bugüne kadar Disiplin Kurulu'nun bütün kararlarını onayladık. Bu durumda da Saran ihraç edilecektir" dedi.