Beşiktaş 4 - 3 River Plate

Beşiktaş 4 - 3 River Plate
Beşiktaş 4 - 3 River Plate
Beşiktaş, Royal Cup Turnuvası'nın finalinde Arjantin'in River Plate takımını 4-3 yenerek, kupanın sahibi oldu.

RADİKAL - Beşiktaş , International Royal Cup 2015'in finalinde River Plate'i 4-3 mağlup ederek kupaya uzandı. Siyah beyazlıların gollerini Sosa, Molina (KK) ve Demba Ba (2) kaydetti. Arjantin temsilcisinin golleri ise Ruiz, Gomez ve Romero'dan geldi.

İdeal kadrosuna yakın bir ilk 11 ile sahaya çıkan siyah beyazlıların gollerini 19. dakikada Sosa, 47. dakikada Molina (kendi kalesinek), 66 ve 79. dakikalarda Demba Ba attı. Konuk ekip River Plate'in gollerini ise 22. dakikada Martinez, 25. dakikada Gomez ve 80. dakikada Romero kaydetti. River Plate'ten Molina, 81. dakikada gördüğü kırmızı kartla takımını 10 kişi bıraktı.
Beşiktaş, karşılaşma sonrası düzenlenen tören ile kupayı aldı. 

SIVOK İSTANBUL 'A DÖNDÜ 
Uzun süredir sakatlığı devam eden Tomas Sivok, ayrıntılı kontrolden geçmek için İstanbul'a döndü. Bir yıl önce dizinden artroskopi olan Tomas Sivok'un kendini zorladığında dizindeki ağrıları arttığı için İstanbul'a dönerek ayrıntılı bir kontrolden geçmesine karar verildi. Aynı zamanda Sivok'un Çek Cumhuriyeti'nde ameliyat olduğu hastane ve Çek Cumhuriyeti Milli Takımı doktorundan, önceki raporları da istendi. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık İstanbul'da yapılacak kontroller ve Çek Cumhuriyeti'nden gelecek raporları karşılaştırıp Sivok için tedavi yöntemi belirleyecek. 

Siyah beyazlılar, Antalya 'daki çalışmalarına yarın sabah yapacağı idman ile devam edecek.  (DHA)