Beşiktaş, Batuhan'ı 'şartlı' sattı

Beşiktaş, Batuhan'ı 'şartlı' sattı
Beşiktaş, Batuhan'ı 'şartlı' sattı
Eskişehirspor, Batuhan Karadeniz'i 2 milyon 100 bin avroya Beşiktaş'tan transfer etti. Eskişehir, Batuhan'ı ezeli rakiplere satarsa 5 milyon avro tazminat ödeyecek

İSTANBUL - Beşiktaş Kulübü, özel hayatıyla gündeme gelen ve (A) takımda kendine yer bulamayan Batuhan Karadeniz’in bonservisini 2 milyon 100 blin avro karşılığında Eskişehirspor’a verdi.

Siyah-beyazlı kulübün futbol komitesi üyeleriyle Eskişehirsporlu yöneticilerin yaptığı görüşmeler neticesinde, genç oyuncu, 2 milyon Avro karşılığında kırmızı-siyahlı takımın oldu.
Eskişehirspor formasıyla geçen sezon başarılı performans sergileyen Batuhan, yeni sezondan itibaren tekrar eski takımı için mücadele edecek.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na gönderdiği yazıyla Batuhan Karadeniz’in Eskişehirspor’a transferini resmen duyururken, gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi: "Şirketimizin profesyonel futbolcularından Batuhan Karadeniz’in Eskişehirspor Kulübü’ne 2 milyon 100 bin Avro sözleşme fesih bedeli karşılığında transferi konusunda sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme şartlarına istinaden 7 yıl içerisinde, futbolcunun Eskişehirspor tarafından başka bir kulübe transferi ya da kiralaması durumunda Eskişehirspor Kulübü kendisine ödenecek olan sözleşme fesih bedelinin yüzde 25’ini şirketimize ödemekle yükümlüdür."

Bu arada, siyah-beyazlı kulüp, Batuhan’ın Fenerbahçe veya Galatasaray’a gitmesi halinde de önlemini aldı. Buna göre Batuhan Karadeniz’in Fenerbahçe veya Galatasaray’a gitmesi halinde bu transferin gerçekleşmesi için Beşiktaş Kulübü’ne fesih bedelinin yüzde 25’nin yanı sıra 5 milyon avro ödenmesi gerekecek. (aa)


  Spor Toto Süper LigOGBMP
  1 -

  Fenerbahçe

  19144146
  2 -

  Beşiktaş

  17132241
  3 -

  Galatasaray

  1996433
  4 -

  Medipol Başakşehir

  19103633
  5 -

  Torku Konyaspor

  1995532